Склад та порядок формування Конституційного Суду - Розвиток політології на Україні

Конституційний Суд України складається з 18 суддів Конституційного Суду України. Президент України, Верховна Рада України та з'їзд суддів України призначають по 6 суддів. Судді обираються строком на дев'ять років без права бути призначеними повторно.

Суддею КСУ може бути громадянин України, який на день призначення досяг 40 років, має вищу юридичну освіту, стаж практичної, наукової або педагогічної роботи за фахом не менше 10 років, володіє державною мовою, проживає в Україні протягом останніх 20 років.

Судді КСУ не можуть:

    - належати до політичних партій та профспілок, - мати представницький мандат, - брати участь у будь-якій політичний діяльності, - обіймати будь-які інші оплачувані посади, - виконувати іншу оплачувану роботу, крім наукової, викладацької та творчої.

Суддя КСУ, вступаючи на посаду, складає присягу.

Очолює та організовує діяльність КСУ його Голова. Він має також двох заступників. До повноважень Голови КСУ належать:

    - організація роботи колегій суддів КСУ, комісії та Секретаріату КСУ, - скликання і проведення засідань, пленарних засідань КСУ, - розпорядження бюджетними коштами на утримання і забезпечення діяльності КСУ відповідно до кошторису, затвердженого КСУ тощо.

Верховна Рада України призначає суддів Конституційного Суду таємним голосуванням шляхом подання бюлетенів. Пропозиції щодо кандидатур на посади суддів Конституційного Суду України вносить Голова Верховної Ради або не менше як ј народних депутатів України від конституційного складу ВРУ; при цьому депутат має право поставити підпис під пропозицією про висунення лише однієї кандидатури і ці підписи не відкликаються.

Призначеними на посади суддів КСУ вважаються кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів депутатів, але більше половини голосів депутатів від конституційного складу ВРУ. Якщо кілька кандидатів набрали однакову кількість голосів і після їх призначення було б перевищено необхідне для призначення число суддів, щодо цих кандидатів проводиться повторне голосування.

У разі припинення повноважень судді Конституційного Суду, який призначався ВРУ, то ВРУ у місячний строк призначає іншу особу на цю посаду.

За результатами голосування Головою ВРУ підписуються постанови ВРУ про призначення суддів КСУ.

Президент при визначенні кандидатур на посаду судді КСУ проводить консультації з Прем'єр-міністром України і Міністром юстиції України. Призначеною на посаду судді КСУ вважається особа, про призначення якої видано Указ Президента України скріплений підписами Прем'єр-міністра України та Міністра юстиції.

У разі припинення повноважень судді КСУ, призначеного Президентом, він у місячний строк призначає іншу особу на цю посаду.

З'їзд суддів України за пропозицією делегатів з'їзду відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх делегатів з'їзду визначає кандидатури на посади суддів КСУ для включення їх в бюлетені для таємного голосування.

Призначеним на посаду судді вважається кандидат, який у результаті таємного голосування одержав більшість голосів з числа обраних делегатів з'їзду суддів України.

Якщо голосування проводиться щодо кандидатур, число яких перевищує квоту для призначення на посади суддів Конституційного Суду України, призначеними вважаються кандидати, які набрали більше голосів ніж інші кандидати на ці посади.

У разі припинення повноважень судді КСУ обраного з'їздом суддів України, він призначає на цю посаду іншу особу у тримісячний строк.

Фінансування КСУ передбачається в Державному Бюджеті України окремим рядком. Організаційне, науково-експортне, інформаційно-довідкове та інше забезпечення діяльності КСУ здійснює Секретаріат КСУ.

Допоміжними робочими органами з питань організації внутрішньої діяльності КСУ є постійні комісії, що утворюються Конституційним Судом України з числа суддів Конституційного Суду України.

КСУ може утворювати на своїх пленарних засіданнях тимчасові комісії для додаткового дослідження питань, пов'язаних з конституційними провадженнями у справі, за участю фахівців у відповідних галузях права.

Друкованим органом КСУ є "Вісник Конституційного Суду України".

Похожие статьи




Склад та порядок формування Конституційного Суду - Розвиток політології на Україні

Предыдущая | Следующая