Висновок - Вплив реклами на формування іміджу сучасного політика

Американські політологи давно визнали, що пересічні громадяни практично не впливають на хід політичного життя, що вирішення більшості питань державного рівня залежить від людей, які професійно займаються державною діяльністю, і тих, хто реально впливає на засоби масової інформації. Цілком зрозуміло, що все це підвищує громадянську відповідальність державних керівників за об'єктивну орієнтацію в психології людей, їх моральних цінностях, у намірах виконавчої та законодавчої влади. Цим пояснюється підвищений на сьогодні попит у різних владних структур на соціологічні та соціально-психологічні дослідження, моніторингові вимірювання громадянського самопочуття населення, а також на вивчення регіональних факторів, що впливають на суспільну свідомість. Зібрані таким способом дані складають інформаційну базу государствоведческого маркетингу.

Настільки серйозна людинознавчих навантаженість маркетингу, бути може, не робить його привабливим для російських державних чиновників. У свою чергу, подібну "нелюбов" можна пояснити тим, що у нас приділяється недостатньо уваги гуманітарної освіченості управлінців. У США в структурі знань, використовуваних при підготовці персоналу управління, гуманітарні знання становлять 30 відсотків, в Японії - 40 відсотків. У наших престижних навчальних закладах, які готують вищий управлінський персонал, ця цифра сягає не більше 10 відсотків.

Є й інша причина, яка пояснює наше стримане ставлення до маркетингу, - це малий досвід якісних структурних перетворень в економіці. Прав академік А. Аганбегян, відзначаючи, що маркетингова служба на підприємстві - головна, що наочно проявляється у тій ролі, яку ця служба відіграє при докорінної реструктуризації. На жаль, зазначає академік, необхідність маркетингового підходу до реорганізації виробництва в Росії ще не усвідомлена. Сказане має саме безпосереднє відношення і до государствоведческому маркетингу.

У маркетинговому осмисленні потребує і законотворча діяльність. Це може допомогти скоротити її кількісні і поліпшити якісні показники. Що, зрозуміло, підвищить авторитет російських законодавців.

Отже, государствоведческій маркетинг покликаний стати надбанням усіх гілок нашої російської влади, представляючи собою своєрідний компас удачі, який їй необхідно. Особливе значення такий маркетинг має в сфері політичної іміджелогії. Як відомо, у політичній діяльності матеріальна і моральна ціна збитковості або гідності іміджу державного діяча дуже висока. Ось чому государствоведческій маркетинг корисний як при зниженні витрат, неминучих у політиці, так і для підвищення привабливості іміджу конкретних державних діячів. Все це передбачає відповідний професійний інтерес іміджмейкерів до государствоведческому маркетингу.

Похожие статьи




Висновок - Вплив реклами на формування іміджу сучасного політика

Предыдущая | Следующая