Методи та форми перевиховання неповнолітніх правопорушників - Методи та форми перевиховання неповнолітніх правопорушників

Cтабільно високий рівень дитячої злочинності в Україні зумовлений соціально-економічним устроєм нашого суспільства. Корінними соціально-економічними причинами злочинності у тому числі й дитячої, є безробіття, невпевненість у завтрашньому дні, відсутність ідеології. Більшість злочинів скоєні підлітками через брак виховання з боку батьків і педагогів. Дитина повинна не тільки розуміти, що добре, а що погано, але й орієнтуватися на позитивні вчинки. Згубно діє на підростаюче покоління печать, кіно, радіо, телебачення, розпалюючи шовінізм, ниці інстинкти, які впроваджують у свідомість культ сили. Мільйонними тиражами виходять "комікси" - низькопробні "розважальні" твори, які на дві треті присвячені постійному та повторюваному зображенню різних вад, вбивств, руйнувань. Провокують жорстокість і комп'ютерні ігри, оскільки гра в дечому усуває обмеження й робить жорстоку поведінку безпечною, без наслідків.

Але це, знову ж таки, - недогляд батьків, які не цікавляться тим, що дивиться їхнє чадо, в які ігри грає і не намагаються виховувати в нього інтерес до іншого роду кінопродукції, комп'ютерних ігор та т. п. До так званої групи ризику належать і діти вулиць. Залишені напризволяще хлопчики крадуть і займаються розбоєм, дівчатка - проституцією. Найчастіше на це йдуть безпритульні, щоб не померти з голоду або прогодувати братів і сестер. Але останнім часом усе частіше злочини почали скоювати діти багатих батьків, бо вважають, що для них це буде безкарно.

В Україні за 2 місяці 2013 року у Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 281190 кримінальних правопорушень, з них закрито та знято з обліку 83981 правопорушення. У Луганській області за останні роки злочинність серед молоді зросла на 12 % і складає більше 15 % від усіх скоєних злочинів в області. Згідно статистичних даних Кримінальної міліції у справах дітей Старобільського РВ ГУМВС з січня 2013 року по травень 2013 року у Старобільському районі скоєно 6 злочинів неповнолітніми. Із них по статті 125 легкі тілесні ушкодження - 1 злочин; по статті 185 крадіжка - 5 злочинів. Адміністративних правопорушень - 16 випадків. Із них по статті 175 п. 1 куріння тютюнових виробів у заборонених місцях - 13 випадків, по статті 178 розпивання спиртних напоїв у громадських місцях - 3 випадки.

Науковим пошуком вирішення проблем перевиховання неповнолітніх правопорушників займалися педагоги, юристи, психологи: І. Башкатов, О. Караман, П. Вівчар, В. Кривуша, В. Синьов та ін. Безумовно виділяється серед них постать видатного педагога А. Макаренка. Але це питання досі залишається відкритим у науковому просторі і сьогодні є актуальним пошук ефективних, сучасних, дієвих методів та форм перевиховання, підвищення профілактичного впливу на молодь.

Мета статті: проаналізувати сучасний стан і визначити методи та форми ефективного перевиховання неповнолітніх правопорушників.

Предметом ефективного перевиховання розуміють шлях (спосіб) за допомогою якого реалізуються як загальні цілі виховання, які ставить суспільство, так і конкретні завдання, що вирішуються виховним процесом.

Похожие статьи




Методи та форми перевиховання неповнолітніх правопорушників - Методи та форми перевиховання неповнолітніх правопорушників

Предыдущая | Следующая