Функції контролю, і педагогічні вимоги до контролю - Тестування як засіб оцінки знань та вмінь студентів

До основних функцій контролю слід віднести:

§ Контролююча.

Для здійснення цілеспрямованого керування процесом навчання і вивчення ефективності методів і способів навчання необхідний оперативний зворотний зв'язок.

§ Навчальна.

Перевірка сприяє глибшому засвоєнню програмного матеріалу, здійснюються систематизація та закріплення знань. Перевірка є корисною для всієї студентської групи. Слухаючи відповідь товариша, студенти звіряють із нею свої знання, ставлять запитання, доповнюють її, що сприяє поглибленню і систематизації їх знань;

§ Виховна.

Контроль привчає студентів до систематичності роботи, дисципліни, сприяє формуванню відповідальності, активності, самостійності, допомагає розібратись у собі. Рівночасно контроль дає поштовх розвиткові негативних рис особистості. Ось чому засобами контролю слід користуватися майстерно, тактовно, морально.

§ Розвиваюча.

У процесі виконання завдань студенти самостійно роблять висновки, узагальнення, застосовують знання у змінених або нових ситуаціях, вчаться вирізняти головне, відтворювати інформацію. Розвивається логічне мислення студентів, зокрема вміння аналізувати і синтезувати, порівнювати й узагальнювати, абстрагуватися і конкретизувати, класифікувати та систематизувати, а також мовлення, пам'ять, уява, увага;

§ Стимулююча.

Схвалення успіхів сприяє розвитку в молодої людини мотивів до навчання;

§ Оцінювальна.

Об'єктивна оцінка знань, умінь і навичок сприяє кращому навчанню;

Контроль має враховувати наявність розвитку студента. Якщо вимоги зависокі - розвиток гальмується. Занижені вимоги також гальмують розвиток, бо вони не активізують розумової діяльності.

Педагогічні вимоги до контролю:

    Ш Об 'єктивність перевірки та оцінки. Для цього необхідно вилучити можливість суб'єктивних помилок і суджень. Не повинно бути ні надмірної суворості до студента, ні лібералізму, ні симпатії чи антипатії. Ш Індивідуальний характер контролю.

Необхідно враховувати знання кожного окремого студента, його досягнення й труднощі роботи, що дозволяє виявляти фактичний стан знань, умінь студента, а також характер індивідуальної допомоги, яку слід йому надати.

    Ш Систематичність, регулярність контролю (але не ритмічність!), Ш Гласність контролю. Ш Всебічність перевірки, яка має охоплювати всі розділи програми, щоб не перекривати позитивною оцінкою з одного розділу програми незадовільну оцінку з іншого, бо це веде до прогалин у знаннях студентів Ш Диференційованість перевірки, котра передбачає врахування специфіки програмного матеріалу, предмета, індивідуальних особливостей студентів. Ш Етичність ставлення до студента, повага до нього.

Похожие статьи




Функції контролю, і педагогічні вимоги до контролю - Тестування як засіб оцінки знань та вмінь студентів

Предыдущая | Следующая