ВСТУП - Управління будівельним виробництвом

Актуальність теми. В умовах розвитку міжнародних економічних відносин перед Україною постає завдання як закріплення своєї присутності на світових ринках, так і інтеграції економічної системи до світового господарства, що неможливо без приведення у відповідність до міжнародних стандартів параметрів розвитку суспільства, технологій макро - і мікроекономічного управління.

Процес міжнародної інтеграції буде більш результативним, якщо формування національної економічної системи відбуватиметься з використанням різноманітних форм інтеграційного співробітництва у різних галузях соціально-економічних відносин. Однією з його форм виступає залучення іноземних інвестиційних ресурсів до діяльності національних підприємств будівельного комплексу, який є системоутворюючим для активізації інвестиційного процесу, підвищення міжнародної конкурентоспроможності, інтеграції економіки України до світової системи господарства. Визначальним критерієм ефективності освоєння іноземних інвестицій для іноземного інвестора в будівництві є прибуток і його максимізація, що вимагає використання маркетингового підходу як системи господарювання і ринкового механізму оптимізації управлінських рішень.

При управлінні будівельними проектами необхідно враховувати всю складність сучасного будівельного виробництва і за допомогою корпоративної інформаційної системи охоплювати такі області, як ведення договірних відносин, перспективне і поточне планування, матеріально-технічне забезпечення і склади, оперативний контроль будівництва, бухгалтерський облік, фінансова звітність.

Застосування інформаційних систем при управлінні будівельними проектами дозволяє:

    - Всім учасникам управління проектами компанії одночасно користуватися інформацією з єдиної бази даних з урахуванням прав доступу кожного користувача. - Автоматично розраховувати критичний шлях, визначати завантаження ресурсів і допомагати усувати ресурсні конфлікти як всередині одного проекту, так і з урахуванням усіх проектів, що ведуться компанією. - Скорочувати час, затрачуваний на планування і перепланування, у тому числі завдяки використанню бази знань компанії, у якій зберігаються раніше виконані типові проекти і фрагменти проектов. - Автоматизовано вводити фактичні дані в графіки робіт проекту, що дає можливість оцінювати реальний стан справ на майданчику і порівнювати його зі звітністю підрядчиків (наприклад, актами виконаних робіт, формою М-29). - Прогнозувати розвиток проектів і вибирати варіант проекту, найбільш відповідним цілям компанії.

На сьогоднішній день ефективність функціонування будівельного комплексу є індикатором якості міжнародних інтеграційних зусиль України. Бо, наприклад, зростання обсягів житлового будівництва свідчить про покращення мікро - і макропоказників, а підвищення розмірів інвестицій в основний капітал - про здатність промислових підприємств у найкоротший термін задовольняти попит і бути готовими поглинути іноземні інвестиції для формування нового циклу економічного розвитку, інтеграції національної економіки до світової системи господарювання.

Водночас необхідним є детальне вивчення як ступеня інвестиційної привабливості об'єкта інвестування, так і загального стану результативності інвестиційної діяльності на рівні держави, галузі, регіону, окремого підприємства будівельного комплексу. При цьому все більш актуальною стає необхідність наукового обгрунтування шляхів інтеграції будівельного комплексу України до світового господарства як засобу підвищення загального ступеня міжнародного інтеграційного співробітництва.

Метою даної роботи є дослідження сучасних методик управління виробничих процесів та створення моделі управління. Мета визначає задачі роботи, а саме:

    1. Дослідити теоретичні аспекти управління будівничим процесом. 2. Оцінити сучасний стан галузі в Україні. 3. Проаналізувати існуючі системи управління будівничим процесом. 4. Створити на основі дослідження модель будівничих процесів.

Об'єктом дослідження є проектне підприємство "Алмаз", що займається розробкою будівельних проектів та повним їх обслуговуванням.

Робота складається з п'яти основних розділів: перший (теоретичний) складається з теоретичних основ управління будівельним виробництвом; другий (теоретичний) містить теоретичні основи побудови та функціонування інформаційних систем; третій (аналітичний) складається з комплексної характеристики господарської діяльності об'єкту дослідження; четвертий (проектний) містить побудову проекту мережної моделі; п'ятий (аналітичний) складається з розробки заходів охорони праці робітників, що працюватимуть з програмним додатком.

Похожие статьи




ВСТУП - Управління будівельним виробництвом

Предыдущая | Следующая