Вступ - Енергозберігаючі ресурси та поданні ефективних і економних енергозберігаючих засобів в навчальному закладі і домашніх умовах

Енергетика - основа розвитку економіки, рушійна сила виробництва, а надійне енергопостачання - основа економічної безпеки держави, політична і соціальна стабільність суспільства. Розвиток сучасної цивілізації відзначається все більшим використанням енергії. Тому на початку ІІІ тисячоліття людство зіштовхнулося із загрозою енергетичної кризи, адже запаси традиційних джерел енергії обмежені. Науковці вважають, що їх вистачить на 50 - 100 років. Отже, людство змушене шукати нові альтернативні види енергії.

Енергозбереження - дії для зменшення кількості використовуваної енергії. Воно передбачає не відмову від благ цивілізації чи обмеження власних потреб, а шлях раціонального використання енергоресурсів. Проблема енергозбереження виникла не тільки тому, що запаси відновлюваних джерел енергії вичерпуються, а ще й тому, що сучасні способи виробництва енергії завдають непоправної шкоди довкіллю та людині внаслідок шкідливих викидів.

Проблема енергозбереження для України є однією з найважливіших. Це пов'язане з тим, що енергетика України найбільш енерговитратна у світі. А в умовах переходу економіки на ринкові відносини та входження до світового економічного простору, в умовах гострої економічної кризи, яку переживає Україна у зв'язку з нестачею власних енергоносіїв, ця проблема набуває статусу стратегічної і загальнодержавної. Зростання тарифів на всі види енергії і, як наслідок, впровадження енергозберігаючих практик у повсякденному житті обумовило актуальність нашої роботи. Об'єктом дослідження є енергозберігаючі заходи. Предметом - обсяги споживання енергії за певний період до використання енергозберігаючих технологій і після їх застосування.

Метою нашої роботи є дослідження теоретичних і практичних шляхів енергозбереження в навчальному закладі та вдома. Для цього нам необхідно виконати такі завдання:

    1. Провести аналіз наукових джерел з питання енергозбереження. 2. Виявити можливості більшого заощадження та економії у споживанні електричної та теплової енергії. 3. Дослідити доцільність використання енергозберігаючих заходів. 4. Розробити поради щодо енергозбереження.

Нами було визначено обсяги споживання енергетичних ресурсів за певний період до використання енергозберігаючих технологій і після їх застосування, проведено розрахунки та обчислено економію енергоресурсів і грошових коштів.

Новизна роботи полягає в проведенні дослідження енергозберігаючих ресурсів та представленні ефективних та економних енергозберігаючих засобів в навчальному закладі та домашніх умовах.

Те, що питання енергозбереження є стратегічно важливим для нашої країни, підтверджує підписаний Президентом України наказ (№ 462/2011 від 13 квітня 2011 року), згідно з яким енергетика та енергоефективність є пріоритетними напрямками розвитку науки й техніки в державі, а закон України "Про енергозбереження" (1994 р.) визначає правові, економічні, соціальні та екологічні основи енергозбереження для всіх підприємств, об'єднань та організацій, розташованих на території України та громадян. Особливе місце в державній політиці підвищення ефективності використання енергоресурсів відводиться енергозбереженню в житлово-комунальному господарстві.

Похожие статьи




Вступ - Енергозберігаючі ресурси та поданні ефективних і економних енергозберігаючих засобів в навчальному закладі і домашніх умовах

Предыдущая | Следующая