Вступ - Методологія проектування в стилі Хайтек Е. Мюллера і Д. Хохензіма

Сьогодні досить актуальною постає тема гуманізації в архітектурі виправних закладів.

Можна чітко сказати, що кримінальна ситуація стає дедалі гіршою. Чому саме кількість злочинів частішає я не можу сказати, але саме цей критерій ясно вказує на необхідність спеціальних установ

Тому у своїй роботі я вирішила розгляну творчість двох європейських архітекторів які займаються проектуванням виправних закладів, і стиль в якому витримані їхні об'єкти досить витриманий, простий і лаконічний хайтек.

В своїх методах роботи Ерік Мюллер і Джозеф Хохензім дуже схожі, вони обидва ставлять перед собою метод сценарного проектування, і не тяготять до минулого досвіду.

Їхні спроби зазирнути в майбутнє, уявити які функціональні процеси будуть відбуватись в тих чи інших комплексах, досить помітні.

Так звана локалізація функціонального зонування і вписування по максимуму відповідно у природне середовище.

Задаючи хід подій вони ніби проглядають фільм, режисерами котрого являються самі, і в результаті формують цілісні характерні будівлі в стилі хайтек.

Дивлячись на тенденції розвитку криміногенної ситуації, динаміку зростання злочинності, порівняльний аналіз коефіцієнту судимості до позбавлення волі в Україні, можна чітко бачити як саме необхідно розглянути дану тему.

Майже кожна людина має право на помилку, і тому є сенс допомогти їй виправитись, відповідно потрібні певні фізичні, моральні, духовні та в першу чергу середовищні умови для перевиховання таких людей. У нашій країні до засуджених ставляться, у більшості випадків некоректно, оскільки існують певні групи людей, що потребують суворого режиму перевиховання, деякі визнані хворими, а деякі люди засуджені не через тяжкі злочини, тому до кожної групи таких людей повинен бути окремий підхід, і своєрідні умови в яких вони матимуть право на виправлення та адаптацію.

Слід брати приклад в проектуванні від країн Європи. [4]

Причиною такої ситуації в Україні на мою думку є погіршення стану економіки, оскільки загальний розвиток нашої держави падає і більшість сімей не може нормально розвиватись, тому багато неповноцінних, а першою причиною скоєння злочину, як правило є нестача майбутнього, не всі на сьогодні можуть працювати і надавати своїм дітям освіту і нормальні умови зростання, психологічні травми в дитинстві в майбутньому дорослому житті витікають у дуже серйозні наслідки. А якщо поглянути на ситуацію на багато років раніше, то загальний розвиток країни падає вже давно. Основою будь - якої держави завжди була родина, проте в нашій країні вже давно дуже багато сімей не можуть повноцінно жити, працювати, розвиватись і давати своїм дітям необхідне. Ось чому суть даної проблеми захована дуже глибоко і починається з давну.

Актуальність на сьогодні в Україні саме таких закладів збільшилась, але своєрідність ситуації полягає в тому, що в Україні досі не існує розвинутої нормативної бази проектування режимних і виправних закладів як для дорослих. До сьогоднішнього часу в державі діяли документи сорокарічної давнини, які перетворилися на гальмо розвитку процесу формування повноцінного середовища для перевиховання реадаптації ув'язнених. [4]

Похожие статьи




Вступ - Методологія проектування в стилі Хайтек Е. Мюллера і Д. Хохензіма

Предыдущая | Следующая