Вступ - Будівельне матеріалознавство

Камінь наповнювач деформація конструкція

Особливе місце серед будівельних матеріалів займають матеріали на основі мінеральних в'яжучих речовин. Найголовнішими серед таких матеріалів є бетони. Бетон - композиційний матеріал, який отримують шляхом формування і твердіння раціонально підібраної суміші, що складається з в'яжучої речовини, дрібного і великого заповнювачів і спеціальних добавок. Бетони класифікують за різними показниками. За густиною бетони поділяють на: - особливо важкі (с0 ? 2500 кг/м 3); - важкі (2200 < с0 < 2500 кг/м 3); - полегшені (1800 < с0 < 2200 кг/м 3); - легкі (1200 < с0 < 1800 кг/м 3); - особливо легкі (500 < с0 < 1200 кг/м 3). За видом в'яжучої речовини бетони бувають: цементні; силікатні (вапняно-кремнеземисті), гіпсові, мішані (цементно-вапняні, вапняно-шлакові тощо); спеціальні (жаростійкі, хімічностійкі тощо).

За видом заповнювача бетони розрізняють: - щільні (щебінь, гравій з щільних порід), - пористі (керамзит, аглопорит, спучений перліт та вермікуліт, жужільна пемза тощо); - спеціальні (андезит, рудні матеріали тощо). Бетони в сучасному будівництві знайшли самий високий попит і займають найбільш поважне місце серед інших будівельних матеріалів, тому що мають наступні переваги: - широка і різноманітна сировинна база для їх виготовлення; - широкі архітектурні можливості, що дозволяють виготовляти вироби різноманітні за формою, розмірами, кольором, фактурою і структурою; - великий діапазон властивостей (міцність, морозостійкість, теплопровідність, густина тощо), які надають можливість їх широкого застосування.

За призначенням бетони поділяють: для звичайних бетонних або залізобетонних конструкцій, гідротехнічних споруд, стін будівель, що опалюються, для підлог. Для того, щоб отримати бетон, який відповідає всім необхідним вимогам за місцем його використання, треба правильно підібрати вихідні компоненти, точно розрахувати склад бетонної суміші, вибрати раціональний спосіб його укладання, забезпечити належний догляд під час твердіння. Кожен компонент, який входить до складу бетону, впливає на його якість і довговічність.

Похожие статьи




Вступ - Будівельне матеріалознавство

Предыдущая | Следующая