Умови працевлаштування - Правове регулювання працевлаштування громадян України за кордоном

Суб'єкти господарської діяльності, які мають ліцензію Мінпраці, здійснюють свою діяльність лише з тими іноземними партнерами, які працюють на підставі дозволів на працевлаштування іноземців, виданих роботодавцям або ліцензій на провадження посередницької діяльності у працевлаштуванні іноземців, виданих посередникам. Надаються також відповідні реєстраційні документи іноземного роботодавця або посередника, зовнішньоекономічні договори та проекти трудових контрактів.

Зовнішньоекономічний договір (контракт) з надання посередницьких послуг у працевлаштуванні за кордоном (зовнішньоекономічний договір) є письмово оформленою угодою суб'єкта господарської діяльності з іноземним роботодавцем (його контрагентом), або іноземним посередником. Зміст зовнішньоекономічного договору має відповідати законодавству держави працевлаштування та міжнародним договорам України. Він спрямований на встановлення прав та обов'язків у зовнішньоекономічній діяльності з підбору, необхідних роботодавцю або іноземному посереднику працівників.

Проект трудового договору - це документ засвідчений іноземним роботодавцем, який має відповідати законодавству держави працевлаштування та міжнародним договорам України. Він містить основні реквізити роботодавця, професійні вимоги до працівника, відомості про характер роботи, умови праці, її оплати та проживання на території країни працевлаштування, соціального захисту, зокрема страхування, термін дії договору, умови його поновлення та розірвання, порядок покриття транспортних витрат щодо в'їзду та виїзду українського працівника до країни та із країни працевлаштування. Складовою проекту трудового договору є також відомості про відповідальність працівника перед роботодавцем відповідно до трудового договору.

Договір між ліцензіатом та клієнтом - це угода про надання клієнту послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Вона передбачає перелік та вартість послуг, права та обов'язки сторін відповідно до законодавства України, шляхи вирішення спірних питань, відповідальність ліцензіата та клієнта за виконання положень договору.

Керуючись законодавчими актами у сфері ліцензування, Мінпраці створило дієву систему державної координації діяльності суб'єктів господарювання, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном, яка включає: регулювання видачі суб'єктами господарювання ліцензій відповідно до вимог законодавства; координування діяльності суб'єктів підприємницької діяльності в частині посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном; анулювання ліцензій у суб'єктів господарювання відповідно до вимог законодавства; здійснення планових та позапланових перевірок щодо додержання суб'єктами господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном; інформаційне забезпечення діяльності ліцензіатів; здійснює організаційне та методичне забезпечення діяльності Комісії Міністерства праці та соціальної політики України з питань ліцензування посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном та надання іноземцям дозволів на працевлаштування в Україні.

Комісія Міністерства праці та соціальної політики України з питань ліцензування посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном та надання іноземцям дозволів на працевлаштування в Україні розглядає подані заяви про видачу ліцензії та приймає відповідні рішення; розглядає матеріали перевірок ліцензіатів, заяви та скарги громадян; інформує правоохоронні органи щодо порушень у сфері посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном. Рішення Комісії приймаються колегіально. До складу Комісії входять представники Міністерства праці та соціальної політики України, Державного центру зайнятості, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Федерації профспілок України, Федерації роботодавців України та наглядової ради Української асоціації приватних судовласників.

Суб'єкти підприємницької діяльності, які мають ліцензію Мінпраці із посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном уклали угоди і співпрацюють із іноземними партнерами із 55 країн світу. Найбільша кількість ліцензіатів мають зв'язки із роботодавцями та посередниками Кіпру, Латвії, Греції, Ліберії, Панами, займаючись працевлаштуванням спеціалістів та робітників на морські судна. Багато ліцензіатів працює у сфері посередництва достатньо великий термін і позитивно зарекомендували себе у цій діяльності. Зокрема, це Морське агентство "Наутілус" (м. Миколаїв), Морська агенція "Адріатіко Бриг" (м. Одеса), компанія "Данаос Україна" (м. Одеса), ТОВ "Оазіс Шіппінг Інтернешенал" (м. Київ), Приватний підприємець Басаргіна Т. Я. (м. Керч), АТЗТ "Аякс" (м. Іллічівськ), ТОВ "Кристал Маріна Лтд" (м. Одеса), ПП "Адріатико-Маріуполь" (м. Маріуполь) та інші.

З роботодавцями Чеської Республіки активно співпрацюють такі ліцензіати, як Приватний підприємець Вербицька Н. П. (м. Київ), ПП Агенція "ФЕЯ" (м. Рівне), ТОВ "Укрконтракт ЛТД" (м. Рівне). У медичних закладах США працевлаштовує середній медичний персонал ДП "Міжнародні Професійні Ресурси - Україна" (м. Київ), а лікарів та медсестер у Лівії - Українсько-лівійське підприємство з іноземними інвестиціями ТОВ "ІБН СІНА" (м. Київ), ПФ "Віце-Адмірал" (м. Івано-Франківськ). Здійснюють посередницьку діяльність щодо працевлаштування будівельників в Російську Федерацію ПП "Сірет-Ексім" (м. Чернівці), ТОВ "Закарпаттрансбуд" (м. Чоп Закарпатської обл.). З роботодавцями із Японії співпрацюють ПП "Феавинд" (м. Київ), ПП "Ірис-Арт-Експрес" (м. Київ). Активно працює у сфері посередництва у працевлаштуванні громадян за кордоном Молодіжний центр праці (м. Київ).

Похожие статьи




Умови працевлаштування - Правове регулювання працевлаштування громадян України за кордоном

Предыдущая | Следующая