Висновки - Правове регулювання працевлаштування громадян України за кордоном

Проблема захисту прав громадян України за кордоном як невід'ємна складова дотримання фундаментальних прав та свобод людини в Україні привертає до себе все більшу увагу українського суспільства і вимагає проведення цілеспрямованої державної політики у цій сфері.

З-поміж зростаючої кількості громадян України, які щороку з різною метою мають можливість виїздити за межі держави, переважну їх більшість становлять українські трудові мігранти, метою яких є працевлаштування, в тому числі й нелегальне.

Активізація і зростання масштабів трудової міграції громадян України за кордон останніми роками набула надзвичайної актуальності й гостроти, справляючи значний вплив на соціально-економічну ситуацію у державі в цілому й у регіонах зокрема.

Аналіз причин міграційних процесів у світі і в Україні дає підстави стверджувати, що для нашої держави трудова міграція за кордон залишатиметься ще впродовж тривалого часу одним із визначальних чинників суспільного та економічного життя країни, справляючи безпосередній вплив на стан дотримання громадянських, політичних, економічних, соціальних і культурних прав українських громадян.

Однією із важливих складових, має стати узгодження імміграційної державної політики, пов'язаної як з контролем за в'їздом та перебуванням іноземців на території України, так і з її еміграційною складовою, зокрема процесами трудової міграції громадян України за кордон.

Попри позитивні кроки, які здійснюють у цьому напрямі, зокрема, Міністерство закордонних справ України, Міністерство праці та соціальної політики України, Державний комітет з питань охорони державного кордону України, ситуація у сфері міграційних процесів з України продовжує залишатися критичною і може розглядатись як питання національної безпеки, а відтак, вимагає вжиття оперативних додаткових комплексних заходів з боку держави.

Похожие статьи




Висновки - Правове регулювання працевлаштування громадян України за кордоном

Предыдущая | Следующая