Висновок - Застосування принципів державного управління: умови раціональності, конструктивності, ефективності

Отже принципи державного управління - це фундаментальні істини, закономірності, керівні правила, основні положення, норми поведінки, виражені у вигляді певного наукового положення, закріпленого переважно у правовій формі, якого повинні дотримуватися органи державного управління та державні службовці у своїй діяльності.

Є багато підходів щодо класифікації принципів державного управління, найбільш розповсюдженим є такий поділ: загальносистемні, спеціалізовані, структурні принципи. Важливо, щоб спеціалізовані принципи не суперечили загальносистемним та структурним принципам і сприяли цілісності державного управління.

Державне управління в Україні здійснюють відповідно до принципів (засад), закріплених Конституцією України. Конституція України дозволяє віднести до принципів державного управління такі: відповідальності органів виконавчої влади (посадових осіб) за доручену справу перед людиною і державою; верховенства права; законності; участі громадян та їх об'єднань в управлінні; рівноправності громадян в управлінні; гласності.

Щодо цілей державного управління, то існують такі основні цілі: суспільно-політичні, соціальні, економічні, духовні. Вони уточнюються і конкретизуються іншими допоміжними функціями. Будь-які цілі, які ставляться в державному управлінні мають оцінюватися з точки зору їх відповідності правовим вимогам, закріплюватися законодавчо і проводитись у життя силою законів і державних механізмів їх реалізації.

Також важливим є значення функцій державного управління, які класифікують на: основні, загальні, допоміжні, які в свою чергу також підрозподіляються.

Проаналізувавши принципи державного управління в країнах ЄС, можна зробити висновок, що до основних принципів належать: надійність та передбачуваність, відкритість та прозорість, звітність, ефективність та результативність. Кожен принцип відіграє важливу роль в управлінні, вони забезпечують відкритість й соціально-економічну ефективність влади. Щодо засад, то діяльність у цьому напрямі грунтується на таких засадах: відкритість, участь, підзвітність, ефективність, злагодженість.

Досвід Європейських країн доводить, що між населенням держави та ораганами виконавчої влади має бути довіра, що сприятиме консолідації суспільства. Громадянин, співпрацюючи з державою, особливо з питань підвищення якості адміністративних послуг, накопичує та використовує власний досвід для зміцнення демократичних принципів в управлінні державою.

Похожие статьи




Висновок - Застосування принципів державного управління: умови раціональності, конструктивності, ефективності

Предыдущая | Следующая