Основні шляхи й етапи на новий продукт - Інноваційна діяльность підприємницьких структур

Етап проектно-конструкторських розробок -- заключний для стадії дослідження. Дослідження повинно завершуватися пошуком діючих форм впровадження у виробництво отриманих знань, здатних забезпечити його якісні зміни. Виконання цієї вимоги можливе за допомогою нововведень, що сприяють впровадженню винаходів у виробництво.

У процесі проектно-конструкторських, дослідно-технологічних робіт формується нова науково-технічна інформація, відбита у відповідній документації. На даному етапі часто виготовляється перший зразок нової техніки чи іншого нововведення, що є формою вираження отриманої інформації, її своєрідною ілюстрацією.

Основними цілями фази технологічного освоєння виробництва є його підготовка до впровадження результатів розробок і забезпечення необхідних для цього умов. Тут здійснюється безпосередня взаємодія науки і виробництва, від якого залежать темпи освоєння прогресивних нововведень, терміни їхнього впровадження і початок масового виробництва нових продуктів.

На наступній фазі відбувається тиражування нових продуктів. Стабільне виробництво покликане забезпечити задоволення потреб суспільства в конкретних видах виробів заданої якості і кількості. У цьому полягає суть даного етапу.

Заключний етап інноваційного процесу, пов'язаний з освоєнням масштабного виробництва нової продукції, вимагає реконструкції виробничих потужностей, удосконалювання технології, підготовки персоналу, рекламної діяльності і т. д. На фінансування робіт на даному етапі буде потрібно значно більше (приблизно в 6--8 разів) витрат, ніж на дослідження і розробки [1]. Величина цих витрат також залежить від обсягів освоєння нових видів продукції. Однак інвестиції продовжують носити ризиковий характер, тому що реакція ринку на цьому етапі ще невідома і ризики відторгнення пропонованого товару дуже ймовірні.

Тут важливо пам'ятати, що новий продукт, створений з урахуванням усіх досягнень науково-технічного прогресу, може бути не потрібний на ринку. Тому дуже важливий етап комерціалізації, де через маркетинг формується попит на нову продукцію, здійснюється зворотний зв'язок зі споживачами зробленого нового продукту і визначається подальший хід досліджень і розробок. "Усі розглянуті етапи інноваційного процесу допускають свої методи організації праці, управління, фінансування, кадрового навчання. Для зменшення ризику і забезпечення успіху підприємство повинне інтегрувати різні етапи інноваційного процесу в єдиний ланцюг, кожна ланка якого виконує важливе завдання в досягненні загальної мети-- одержання нововведення, а потім нового виробу чи технології. Тут особливу важливість набуває стикування ланок, що забезпечує безперервність, гнучкість і динаміку всього процесу, коли результат попереднього етапу є основою для поступального руху на наступний етап. Ці процеси супроводжуються прийняттям інноваційних рішень щодо пріоритетних напрямків інноваційної діяльності підприємства.

Складною ланкою в непростому ланцюзі етапів і робіт інноваційного циклу є етап запуску -- освоєння виробництва нового виробу. Тут використовуються результати всіх попередніх науково-дослідницьких проектних і творчих робіт з відновлення виробництва. Відразу виникають і нові проблеми.

Проблема переходу до нової технології ще більше ускладнюється, якщо вона одночасно і плідна, і мінлива. Коли виникає нова технологія. фірма вже глибоко втягнена в конкурентну боротьбу, створила нові види продукції в рамках старої технології. Проведені поки дослідження і розробки спрямовані на забезпечення цієї боротьби не стануть перешкодою на шляху переходу до нової технології.

Нові технології разом з автоматичними системами проектування і виробництва ведуть до революційних змін у розробці і випуску нової продукції. Завдання керівництва фірми полягає в тім, щоб реально оцінити наслідки застосування нової технології. В умовах емоційних навантажень, обумовлених низьким попитом, дуже просто прийти до висновку, що нова технологія докорінно змінить продукцію викликає широкомасштабне розширення попиту.

Похожие статьи




Основні шляхи й етапи на новий продукт - Інноваційна діяльность підприємницьких структур

Предыдущая | Следующая