Рішення контрольного прикладу задачі - АСУ підприємства підсистема фінансового аналізу ТОВ "Цегельний завод ім. М. Г. Миндру"

Метою виконання контрольного прикладу є перевірка коректності побудованої моделі аналізу фінансового стану підприємства та перевірка правильності її реалізації засобами процесору Microsoft Access.

При виконанні контрольного прикладу використовуються дані. ТОВ "Цегельний завод ім. М. Г Миндру"

Дані для розрахунків одержані з форми №1 (Баланс) та форми №2 (Звіт про фінансові результати) бухгалтерської звітності підприємства одержаних під час проходження переддипломної практики.

Для перевірки правильності обраного алгоритму вирішення задачі виконаємо контрольний приклад, в якому продемонструємо роботу підсистеми.

Робота підсистеми складається з таких етапів:

На початковому етапі в таблиці заносяться дані з бухгалтерської звітності: ХІ, ХW, XR, XL, YI, YW, YD, YT, YL.

баланс тов

Рисунок 2.1 - Баланс ТОВ "Цегельний завод ім. М. Г Миндру"

Наступний етап - визначення показників рентабельності інвестицій, власного, залученого капіталу, коефіцієнта позиковго капіталу та фінансовго коефіцєнта активів.

рентабельність тов

Рисунок 2.2 - Рентабельність ТОВ "Цегельний завод ім. М. Г Миндру"

Рентабельність власного капіталу дозволяє визначити ефективність використання власних джерел коштів; у 2004 році цей показник найбільшим порівняно з минулими роками, що свідчить про збільшення ефективності використання власного капіталу.

Рентабельність інвестицій - це показник інвестованих капітальних вкладень в розширене виробництво та нову техніку; у 2004 році цей показник є також найбільшим, ніж у минулі роки.

Рентабельність позикового капіталу дозволяє визначити ефективність використання залучених коштів; у 2003 та у 2004 році цей показник зменшився порівняно з минулими роками, що свідчить про те, що підприємство функціонує в більшості за рахунок власних, а не залучених коштів.

Слідуючий етап роботи підсистеми - це визначення ставки дивідендів, ефективності оподаткування, ефективності позикового капіталу, відносної ефективності оподаткування та відносної ставки дивідендів.

відносні показники тов

Рисунок 2.3 - Відносні показники ТОВ "Цегельний завод ім. М. Г Миндру"

Останній етап роботи підсистеми - це визначення відносної рентабельності власного капіталу.

відносна рентабельність власного капіталу тов

Рисунок 2.4 - Відносна рентабельність власного капіталу ТОВ "Цегельний завод ім. М. Г Миндру"

Як загальний висновок можна сказати, що живучість бізнесу в 2004 році порівняно з 2003 та 2005 роками на підприємстві була найкращою ГW=1,01, тому що живучість має своє еталонне значення ГW=1.

При загальному аналізі результатів контрольного прикладу можна зробити висновок, що інформаційна підсистема дає всебічну характеристику фінансового стану і рекомендується для застосування.

Загалом інформаційна підсистема виконує свої функції коректно, результати розрахунків правильні, тому можна зробити висновок, що дана інформаційна підсистема придатна для використання у роботі підприємства.

Похожие статьи




Рішення контрольного прикладу задачі - АСУ підприємства підсистема фінансового аналізу ТОВ "Цегельний завод ім. М. Г. Миндру"

Предыдущая | Следующая