Висновки - Особливості образу ліричного героя у творчості Байрона

Ліричне забарвлення поезії Байрона, переважання в ній суб'єктивного аспекту - це наслідок нерозривної єдності особистості і творчості поета. Вона виникла, можна сказати, всупереч волі автора, який в своїх творах марно намагався втекти від самого себе. Він бажав єдності всього свого реального життя з ідеєю, яку він втілив у поезії - ідеєю опору, стоїцизму, захисту знедолених.

Іншими словами, Байрон не думав про те, щоб творчість виражала його особистість - це було неминуче (іноді навіть шкодило поету). Він хотів, щоб саме життя його було втіленням кращих шляхетніших сторін його творчості.

Байрон хотів бути всім тим, про що писав - "витией, воином, государственным деятелем - Леонидом, Вашингтоном, Боливаром".

Поет завжди був максималістом, завжди ставив великі вимоги до себе і оточуючих, до власної поезії. Завжди був невдоволений і завжди осуджував себе з точки зору немислимо високих критеріїв.

Найвищим критерієм справжнього, щирого героя для Байрона була відповідність життя та ідеї. Звідси брало початок і його презирство до тих, хто жив тільки в світі абстракції, займався тільки однією поезією. Це презирство було не тільки наслідком аристократичної пози (хоча Байрон довго вважав професійні літературні заняття неприйнятними для пера Англії).

Байрону завжди подобались письменники, які були також людьми справи та практично здійснювали свої принципи. Данте, Мільтон, Руссо, Поп захоплювали Байрона участю в політичній і літературній боротьбі свого часу, і возвеличує він, перш за все, саме їх суспільний темперамент, що не дозволяв задовольнятися тільки поезією. Однієї творчості, на думку Байрона, для людини мало. Все життя він рвався до діяльності, яка була б гідна його сил, перетворювала б ідеї його творів, надавала б єдності його життєвій і естетичній позиції.

Навіть сьогодні не можна не захоплюватись байронівськими пристрасними героями: революціонерами, скептиками, насмішниками, людьми "резкого, охлажденного ума" і почуттів, живих, страждаючих, незважаючи на втрату ілюзій, гордих, непокірних, відважних, що здатні відстоювати свою правоту і чесність, як і сам автор. І сьогодні актуальні та потрібні суспільству герої Байрона - великодушні, щедрі, чуйні, неодмінно готові допомогти тим, хто страждає, слабким, герої, що здатні до самопожертви заради інших. Глибина та сила героїв Байрона залишається надзвичайно приваблюючою та до кінця недосяжною, як сам Всесвіт.

Похожие статьи




Висновки - Особливості образу ліричного героя у творчості Байрона

Предыдущая | Следующая