Творчий процес - Сюжет давньогрецьких міфів у сучасній літературі. На основі трилогії Б. Вербера "Ми, боги"

Коли Бернар Вербер пише книгу, він завжди знає, чим вона закінчиться. Він поступово веде читача до цієї кінцівці. У всіх його книгах обов'язково присутня прихована структура. У новелах він використовує геометричні форми, наприклад, спіралі або трикутники. Будь-які прості фігури. Тим самим Вербер намагається залучати читача до світу: "Адже хороша книга може змінити людину". Романи Вербера тонко пов'язані зі структурою та особливостями французької мови, тому при перекладі його книг на інші мови багато втрачається. Прототипом всіх героїв своїх романів вважає самого себе.

Про свій стан під час письма говорить наступне: "Коли я пишу, я сміюся. Треба писати в радості, щоб читач був щасливий. Книга - це відпочинок і головне, щоб людині не було в тягар читати. Я намагаюся з самого початку занурити читача до книги. Вранці я встаю і перед тим як сісти писати, я йду в кафе навпроти мого будинку і читаю журнали, які виливають на мене відро далеко не сприятливою реальності, від чого настрій псується. На противагу цьому я пишу, намагаючись наповнити свої твори світлом ".

"У мене дуже погана пам'ять, тому, коли мене відвідує ідея, я швидко записую її на телефон або в ноутбук. Без цих передових технологій я не можу прожити і дня. Адже я пишу кожен день по кілька годин вже багато років. Навіть якщо я потраплю на безлюдний острів, де не буде жодних можливостей, я все одно буду продовжувати писати - на папірусі. Якщо я перестану писати - я просто збожеволію. Тому що ціна, яку ми платимо за наш талант - самотність ".

За словами письменника, людині для щастя потрібні три речі: мрія, любов (у будь-якому її прояві) і хороший сон. "Моя наступна книга буде присвячена таємниці сновидінь. Ті люди, які добре сплять, прокидаються відпочили і повними сил. Для деяких сон є і джерелом натхнення. Ті, хто страждають безсонням, навряд чи зможуть бути повноцінно щасливими. Але, незважаючи на це, ніколи не приймайте снодійне ". Романи Вербера на французькій мові мають дивну пунктуацію. Автор пояснює це тим, що коли він пише, то слухає музику, і пунктуація йде з музики. Він намагається ставити якомога більше крапок, тим самим роблячи пропозиції коротше - це надає легкість стилю і допомагає не відволікатися від основного сюжету.

Похожие статьи




Творчий процес - Сюжет давньогрецьких міфів у сучасній літературі. На основі трилогії Б. Вербера "Ми, боги"

Предыдущая | Следующая