Підсумок - Життєвий та творчий шлях Ганса Крістіана Андерсена

У чому секрет казок Андерсена, єдиних датських твір, що увійшли у світову літературу?

По-перше, в людській правдивості. Згадаймо "Кресало"," Свинопаса "," Снігову королеву "," Ганса-колода ". У всіх казках королі та принцеси ведуть себе серед чаклунства і чудес як звичайні люди. Імператор у "Свинопас" не гребує сам піти відімкнути двері або взяти нового слугу. Він також не боїться носити старі, стоптані черевики замість домашніх туфель і жбурляти ними в голову фрейлінам. Стара-розбійниця в "Снігової королеви" кровожерлива, але не позбавлена людських якостей. Навіть у холодної Снігової королеви є чарівність, яка пояснює, чому вона подобається маленькому Каю.

По-друге, своєю реалістичністю. "Гидке каченя" знаменитий тому, що переконливо малює боротьбу через терни до зірок, ту саму, яку довелося колись вести і самому письменнику. У цій казці, як і в інших казках Андерсена про тварин і речах, кожен з безсловесних створінь - це зменшений до малих розмірів, але надзвичайно точно. написаний портрет переодягненого людини, то схоплений мимохідь, то намальований у всіх деталях. На пташиному дворі потрібно боротися за існування, і каченята належить цьому навчитися. Вони повинні остерігатися кішки і не потрапляти під ноги пташника; потрібно тримати лапки нарізно, щоб показати себе вихованим каченям. Вилупилися каченята цінуються за тим, чи вміють вони все, що повинна вміти кожна качка. Добрий знак, коли великий каченя добре гребе лапками у воді - є надія, що з нього все ж таки вийде толк.

Так, людські портрети тут набувають гостроту через спрощення, І особливу принадність їм додає забавне протиставлення між їх нелюдською середовищем і надто людськими думками.

По-третє, у казках Андерсен наполегливо повторює, які люди гідні поваги, а які ні. Той, хто приймає дари життя з вдячністю і не намагається бути і здаватися чимось більшим, ніж він є, завжди описується з симпатією. Той, у кого добре серце, хто йде по життю весело, в кінцевому рахунку бере гору над розважливим людиною. Герда звільняє Кая з холодного палацу Снігової королеви, весело співаючий соловей виявляється сильнішим Смерті у ліжку імператора, а Ганс-колода отримує принцесу, І навпаки, ситий буржуа, який не бачить. Далі свого носа, нещадно виставляється в казках на сміх.

Нарешті, останнє - ідея казок про багатство життя. Гарна життя чи дурна, справедлива або несправедлива. На перший погляд казки Андерсена відповідають на ці питання суперечливо. Деякі. Стверджують нас. в найкращих надіях ("Дикі лебеді", "Гидке каченя"), інші вселяють заспокійливі думки. Але є й такі, де події приймають зовсім інший оборот. Це казки, іронічні, і нещадні, коли справа стосується зневаги до простої людини, несправедливості й брехні. Тоді поряд з дитячою щирістю в них проривається їдкий сарказм. З повною силою він висловився у великій казці про голого короля.

Похожие статьи




Підсумок - Життєвий та творчий шлях Ганса Крістіана Андерсена

Предыдущая | Следующая