Поняття комунікації. Соціальна комунікація - Музика як соціальна комунікація

Комунікативний процес являє собою необхідну передумову становлення, розвитку і функціонування всіх соціальних систем, тому що саме він забезпечує зв'язок між людьми та їх спільнотами, уможливлює зв'язок між поколіннями, накопичення і передачу соціального досвіду, його збагачення, поділ праці та обмін його продуктами, організацію спільної діяльності, трансляцію культури. Саме за допомогою комунікації здійснюється управління, тому вона становить до всього вище переліченого і соціальний механізм, за допомогою якого виникає і реалізується влада в суспільстві.

Існує величезна кількість визначень соціальної комунікації. Найбільш часто зустрічаються з них:

Соціальна комунікація - це:

    1)передача інформації, ідей, емоцій за допомогою знаків, символів; 2)процес, який зв'язує окремі частини соц. систем один з одним; 3)механізм, за допомогою якого реалізується влада (влада, як спроба визначити поведінку іншої людини).

Виділяють кілька видів соціальної комунікації:

За характером аудиторії:

    - Міжособистісна (індивідуалізована) - Спеціалізована (групова) - Масова

За джерела повідомлення:

    - Офіційна (формальна) - Неформальна

Через передачі:

    - Вербальна - Невербальна

Комунікація являє собою складний багатокомпонентний процес.

Взагалі, комунікація - поняття дуже широке. При чому це стосується і комунікації соціальної, як виду. Зрештою, кожен вид мистецтва ми можемо проаналізувати з точки зору комунікативних функцій. Наприклад, музику.

Похожие статьи




Поняття комунікації. Соціальна комунікація - Музика як соціальна комунікація

Предыдущая | Следующая