Динаміка, Фактура викладення хорової партитури - Хоровий твір "Серебряный дождь". Музика Олега Хромушина. Слова Едуарда Межелайтеса

Динамічний діапазон твору дуже різноплановий та контрастний.

Така динамічна палітра дозволяє глибоко розкрити образ та передати зміст твору. Починається твір з м'якого та тихого нюансу Р, що вводить слухача у неймовірно атмосферу спокою. У 11 такті композитор виділяє образ ранку динамічним відтінком F, який у 15 такті вже переростає у Ff, що показує надзвичайне захоплення:

"Дождь прекратился...". У 37 такті динаміка сходить до нюансу Mf. Важливим виразним елементом у цьому творі є швидкий перехід від Р до F через крещендо за два такти. Це можна спостерігати у тактах 45-47, 49-51, 61-63, 65-67.

Динамікою Ff показується захоплення у 69 такті:

"Чудо неба!..". Третя частина звучить на Р та поступово динамічний розвиток переходить до відтінку Рр (125 такт). Цей відтінок залишається використаним у супроводі твору, а хорова партія звучить на Р, але на небі пливуть ще останні хмари, поступово звук затихає (136 такт).

Фактура викладення хорової партитури

У загальному плані твір має гомофоно-гармонійну фактуру, так як він написаний з акомпанементом, а в хоровому плані фактура змішана.

У творі можна побачити використання гармонійної та акордової фактур.

Гармонійна фактура придає ліризм та м'якість, а акордова фактура підкреслює урочистий, вагомий характер, захопленість та піднесеність.

    2-10 такти: гармонійна фактура; 11-19 такти: акордова фактура; 20-22 такти: гармонійна фактура 23-28 такти: акордова фактура; 37-92 такти: акордова фактура; 113-145 кти: гармонійна фактура.

Похожие статьи




Динаміка, Фактура викладення хорової партитури - Хоровий твір "Серебряный дождь". Музика Олега Хромушина. Слова Едуарда Межелайтеса

Предыдущая | Следующая