Освітлення в інтер'єрі - Дизайн службових приміщень

Світильники, створені на основі світлодіодів, створюють рівномірне комфортне освітлення без мерехтіння, шуму і сліпучого ефекту, Їх світлове випромінювання по спектру наближене до природного світла, оптимальне для сприйняття людиною, що сприятливо впливає на робочу атмосферу в офісі. Вони легко вмонтовуються, вбудовуються в підвісні стелі, експлуатуються протягом тривалого терміну без технічного обслуговування.

У офісі має бути організована ділова обстановка. Впродовж робочого дня людині доводиться працювати з різними видами документів, знаходячись безпосередньо за комп'ютером. Дослідження показують, що працюючи за комп'ютером, з документами, людині доводиться переводити свій погляд з документів на монітор комп'ютера і клавіатуру близько десяти тисяч разів. А це вимагає створення нормальних умов для роботи. Велика роль в цьому належить освітленню. У багатьох країнах світу розроблені стандартні норми освітлення офісних приміщень. У країнах Європи активно упроваджується стандарт EN 12464-1, в якому містяться вимоги до освітлювальних систем офісних приміщень. Світло має величезну силу. Він впливає на психологічний стан людини, його працездатність і якість роботи. Недолік світла веде до зниження продуктивності праці людини на 30%, його ефективності. До освітлення офісу необхідно личити з врахуванням певних вимог. Правильне освітлення офісу створює комфортні умови для роботи, сприяє підвищенню зорової працездатності людини, його продуктивності і культури праці. У ряді випадків природного освітлення в офісі недостатньо, тому і удаються до використання різних видів освітлювальних приладів. Їх види, кількість, місце установки залежить від розміру офісного приміщення, його призначення, роду діяльності співробітників, предметів інтер'єру, можливості проникнення денного світла і інших чинників. Освітлення офісу має бути не лише функціональним, але і підсилювати його естетичне сприйняття. Освітлювальні прилади повинні добре вписуватися в інтер'єр приміщення офісу, будучи його невід'ємним елементом. При проектуванні освітлення офісу важливе не лише визначитися з виглядом освітлення, але і врахувати експлуатаційні характеристики освітлювальних приладів, а саме: рівень освітлення, можливість перенесення кольорів і розподілу яскравості світла, температурні показники. Для створення нормального освітлення офісів використовуються різні види світильників: підвісні світильники, світильники класичного стилю з розсіювачами і растровими гратами, світильники відбитого світла, даунлайти, світлодіодні світильники. Популярні накладні світильники всіляких моделей, які випускаються з пластмасовими розсіювачами і з дзеркальними відбивачами.

Останніми роками для освітлення офісів все більшої популярності набувають світлодіодні світильники. Офісні світлодіодні світильники - це молодий напрям в освітленні. Джерелами світла в них є світлодіоди. Відомо, що світлодіод (по-англійськи Light emitting diode або LED) є напівпровідниковим приладом з електронно-дірковим переходом або контактом метал-напівпровідник, що створює оптичне випромінювання при проходженні по ньому електричного струму. Спектральні характеристики світлодіода залежать від хімічного складу напівпровідника. Сила світлового випромінювання обумовлена кількістю електричної енергії, прохідної по напівпровіднику, що робить вплив на інтенсивність його випромінювання або властивість диммірування. Світлодіоди мають високу світловидатність, малі габарити, володіють стійкістю до механічних дій і вібрацій, надійні і безпечні. Термін служби світлодіодів досягає до 50000 годин.

Інтерес до використання і установки світлодіодних світильників в офісних приміщеннях багато в чому пояснюється їх перевагами порівняно з іншими освітлювальними приладами. Сучасні світлодіодні світильники для офісів - це освітлювальні прилади, ексклюзивного дизайну, з системою направляючого світла, всіляких типів, форм і розмірів. Світлодіодні світильники - це економічні прилади, прилади високої ефективності, які в процесі роботи споживають незначну кількість енергії. Для їх виготовлення використовують малопотужні світлодіоди різних типів. Найбільш поширені малопотужні світлодіоди до 01 Вт, потужні - більше 01 Вт. Світильники створені на основі світлодіодів, створюють рівномірне комфортне освітлення без мерехтіння, шуму і сліпучого ефекту, Їх світлове випромінювання по спектру наближене до природного світла, оптимальне для сприйняття людиною, що сприятливо впливає на робочу атмосферу в офісі. Вони легко вмонтовуються, вбудовуються в підвісні стелі, експлуатуються протягом тривалого терміну без технічного обслуговування. Світловий потік, випромінюючий світильником, можна направляти в потрібному ракурсі, що дозволяє регулювати світлове рішення в приміщенні. Вагання напруги в електричній мережі не впливає на роботу світлодіодів, тому виключена пульсація світлового потоку, що випромінюється світлодіодами. Випускаються світлодіодні світильники з опаловими відбивачами. Світлодіодні світильники для офісів здатні створити не лише хороше освітлення, але і сприятливо впливають на продуктивність праці працівників, їх психологічний стан і настрій; вони безпечні для здоров'я людини. Цікаво і те, що характер освітлення в офісі повинен відповідати обстановці. Ділова офіційна обстановка офісу вимагає установки світильників, які наповнять приміщення злегка холодним світлом. Обстановка в офісі, що розташовує до активної роботи, вимагає використання світильників, випромінюючих тепле світло. В разі проведення в офісі урочистих заходів, його приміщення потребує яскравого світла, доречне поєднання загального освітлення з місцевим. Як загальне освітлення офісу може бути використана і люстра. Вона знайде своє місце в просторому холі. Сучасна стильна люстра - це застава здоров'я, комфорту і краси.

У офісі, окрім загального освітлення, може бути організовано і місцеве освітлення. Воно необхідне для освітлення робочого місця, для створення індивідуальної обстановки. Для цієї мети підійдуть люмінесцентні світильники, які доцільно встановити на рівні зорового сприйняття, аби уникнути сліпучого ефекту. На робочому місці можна встановити настільну лампу, але теплова енергія, що йде від джерела світла, може робити негативний вплив на працездатність людини. Доцільно використовувати настільні лампи, конструктивне вирішення яких дозволяє змінювати напрям світлового потоку, яскравість світла, можливість регулювати її висоту. У ряді випадків для створення освітлення робочого місця доречно використовувати і настінні бра. Оптимальний ефект освітлення досягається на основі використання настінних спотів з регулюванням напряму світлового потоку.

Сучасний підхід до освітлення офісу передбачає використання даунлайтів. Даунлайти є світильники вбудованого типа, які направляють потік світла зверху вниз. Даунлайти випускаються з різними типами ламп: люмінесцентними, металогалогенними, світлодіодними. Найбільше використання для освітлення офісів мають даунлайти з компактними люмінесцентними лампами. Такі даунлайти використовуються не лише для загального освітлення, але здатні зробити акцент на окремі предмети інтер'єру, виконують функцію декоративних елементів і декоративного освітлення. Вони мають стильний дизайн, оригінальне зовнішнє оформлення, добре виглядають в приміщенні, вписуються в будь-який інтер'єр.

Сучасний асортимент освітлювальних приладів для освітлення офісів дуже багатий і всілякий. Робіть їх правильний вибір. Пам'ятаєте: грамотне освітлення офісу - це комфортна в нім атмосфера, застава здоров'я співробітників і висока продуктивність їх праці.

Настільна лампа - вишуканий елемент інтер'єру в робочому кабінеті.

Функціональність настільних ламп досягається шляхом вдосконалення їх конструкцій; випускаються настільні лампи на рухливих ніжках, що дозволяє надійно кріпити їх до робочого столу. Випускаються також настільні лампи, регульовані по висоті; з регулювальником повороту, наявність якого дозволяє направити світловий потік в потрібне місце. Критерієм вибору настільної лампи є її функціональне призначення, яке визначається залежно від вигляду роботи. Вигляд роботи безпосередньо пов'язаний з освітленістю робочого місця. Не допускається дуже яскраве освітлення робочого місця. Якщо Ви вибираєте настільну лампу для читання, то така лампа має бути з джерелом світла потужністю порядка 60 Вт. Дуже важливий показник настільної лампи - потужність джерела світла, яка визначає величину світлового потоку. Як джерела світла настільних ламп використовують лампи розжарювання, компактні люмінесцентні, галогенні лампи.

Настільна лампа - це порівняно молодий освітлювальний прилад. Прообразом настільної лампи є свічка, встановлена в свічник. У 17 столітті на зміну свічки в свічнику з'явилися канделябри. У 19 столітті винайшли гасову лампу, яка виконувала функцію настільно-настінного світильника. Рішучий перелом в історії настільної лампи стався в 1879 році з моменту винаходу Томасом Едісоном електричної лампи розжарювання. На початку 20 століття, завдяки винаходу електрики, з'явилися всілякі настільні світильники, які міцно увійшли до нашого життя, замінивши димлячі гасові лампи.

Похожие статьи




Освітлення в інтер'єрі - Дизайн службових приміщень

Предыдущая | Следующая