Вступ - Шляхи фінансового оздоровлення підприємства

Ринкова економіка вимагає від підприємства підвищення ефективності виробництва, конкурентоспроможності продукції та послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу, ефективних форм господарювання і управління виробництвом, подолання безгосподарності, активізації підприємництва, ініціативи і т. д.

Фінансовий стан підприємства характеризується розміщенням і використання засобів підприємства. Ця інформація представляється в балансі підприємства. Основними чинниками, що визначають фінансовий стан підприємства, є, по-перше, виконання фінансового плану і поповнення в міру виникнення потреби власного обороту капіталу за рахунок прибутку і, по-друге, швидкість оборотності оборотних коштів (активів). Сигнальним показником, у якому виявляється фінансовий стан, виступає платоспроможність підприємства, під яким розуміють його спроможність вчасно задовольняти платіжні вимоги, повертати кредити, проводити оплату праці персоналу, вносити платежі в бюджет. В аналіз фінансового стану підприємства входить аналіз бухгалтерського балансу, пасиву і активу, їх взаємозв'язок і структура; аналіз використання капіталу й оцінка фінансової стійкості; аналіз платоспроможності і кредитоспроможності підприємства і т. д.

Актуальність теми дослідження. В умовах формування ринкових відносин в Україні, нестабільного зовнішнього середовища, що характеризується мінливістю політичних, економічних, правових та соціальних чинників, система управління процесами фінансового оздоровлення ділових одиниць потребує особливої уваги.

У зв'язку з цим, особливо актуальною стає проблема пошуку шляхів фінансового оздоровлення підприємства в умовах Української економіки. Тільки застосування комплексу методів з різних розділів економіки може дати сьогодні той необхідний економічний ефект і вивести українські підприємства з того кризового стану, в якому вони знаходяться.

Мета - розглянути шляхи фінансового оздоровлення підприємства.

Об'єкт дослідження - фінансово-економічний стан ПрАТ Чернігівського взуттєвого заводу "Берегиня".

Предметом дослідження є фінансове оздоровлення підприємства, на прикладі ПрАТ Чернігівської взуттєвої фабрики "Берегиня"

Відповідно до зазначеної вище метою, в роботі необхідно вирішити ряд Завдань:

    1. Провести аналіз теоретичного матеріалу, що висвітлює питання пошуку шляхів фінансового оздоровлення підприємства. 2. Провести класифікацію шляхів оздоровлення підприємства 3. Провести практичний аналіз фінансового оздоровлення підприємства "Берегиня". 4. Провести фінансово-економічну характеристику діяльності ПрАТ "Берегиня".

У дослідженні використовувалися наступні методи:

    - Аналіз наукової літератури з проблеми дослідження; - Методи математичного аналізу.

Методологічною основою роботи з'явилися наукові праці та публікації вітчизняних і зарубіжних авторів, таких як А. Д. Шеремет, Ю Швирков, Ф. Мільнер, Ф. Лииса та ін Проблеми економічного і фінансового стану підприємств активно досліджувалися в роботах українських та зарубіжних економістів: Бланка І. О., Ковальова В. В., Лігоненко Л. О., Поддєрьогіна А. М., Терещенка О. О. Слід акцентувати увагу, що при вирішенні проблем функціонування, розвитку та фінансової стабілізації підприємств необхідно боротися не з наслідками, а з причинами виникнення та розростання кризових явищ. Тому особливої актуальності набувають питання проведення санації на підприємстві, тобто своєчасної реалізації системи санаційних заходів по виведенню суб ' єкта господарювання з фінансової кризи.

Похожие статьи




Вступ - Шляхи фінансового оздоровлення підприємства

Предыдущая | Следующая