ВСТУП - Управління формуванням доходів державного бюджету України з метою їх оптимізації

Державні доходи забезпечують соціально-економічний розвиток країни загалом, а також окремих її регіонів і фінансову підтримку населення. З огляду на це, головним завданням держави є збалансування її доходів з видатками. Адже значне перевищення видатків над доходами призводить до економічної кризи, зростання державного боргу, дефіцитів бюджетів усіх рівнів тощо. Складність економічних відносин, що мають місце у процесі бюджетного забезпечення соціально-економічного розвитку, вимагає більш детального вивчення характеру та напрямів таких відносин. Державний бюджет як система складових прямо чи опосередковано впливає на всі процеси, які відбуваються у соціальній та економічній сферах суспільства. Тому актуальним є дослідження методів, видів і джерел формування державних доходів, що слугуватиме теоретичною основою для вироблення практичних рекомендацій щодо їх збільшення та раціонального використання.

Метою курсової роботи є дослідження теоретичних та практичних аспектів формування доходів Державного бюджету України та обгрунтування можливих шляхів їх підвищення.

Відповідно до поставленої мети були визначені наступні завдання:

    - дослідити загальну структуру доходів державного бюджету України; - охарактеризувати вплив макро - та мікроекономічних факторів на їх формування; - визначити залежність між складовими елементами доходів Державного бюджету та ступінь їх впливу на сукупний показник доходів; - провести аналіз динаміки розвитку податкових та неподаткових надходжень, доходів від операцій з капіталом та міжбюджетних трансфертів; - провести оцінку сучасного становища дохідної бази України; - обгрунтувати шляхи підвищення надходжень до Державного бюджету України.

Об'єктом нашого дослідження є основні складові елементи доходів бюджету: податкові та неподаткові платежі, доходи від операцій з капіталом, міжбюджетні трансферти.

Предметом дослідження є Державний бюджет України як самостійна економічна категорія, яка втілює фінансові відносини, що виникають при утворенні централізованого фонду грошових ресурсів країни та його використанням на загальнодержавні потреби.

Інформаційною базою написання курсової роботи стали праці вітчизняних та зарубіжних вчених-економістів, підручники, навчальні посібники, періодичні видання, різнопланові статистичні матеріали.

Дохід бюджет державний податковий

Похожие статьи




ВСТУП - Управління формуванням доходів державного бюджету України з метою їх оптимізації

Предыдущая | Следующая