Вступ - Філософія в Києво-Могилянській академії (XVI

Розвиток філософської думки в Україні на грунті взаємодії із культурою Західної Європи, започаткований у XVI ст., одержує своє завершення становленням в українському духовному житті професійної філософії як самостійної складової культури українського народу. Цей процес пов'язаний із діяльністю першого вищого учбового закладу на землях східних і більшості південних слов'ян -- Києво-Могилянською академією.

Метою написання курсової роботи є дослідження філософії в Києво-Могилянській академії в XVI -- половині XIX ст., а саме феномена українського бароко та ідей Просвітництва в курсах цього навчального закладу.

Структура курсової роботи складається з чотирьох питань В першому питанні розглянуто процес перетворення Лаврської школи в Києво-Могилянську академію. В цьому питанні наведено основні дисципліни, які вивчались в Академії, детально розглянуто вивчення філософії в Києво-Могилянській академії в розрізі трьох основних складових філософської дисципліни. Це питання наводить тенденції визволення філософії від теологічних ідей, а саме охарактеризовано погляди києво-могилянців на Бога і природу, матерію і форму, час і простір. Друге питання розглядає взаємопов'язаність ідей гуманізму та реформації в курсах риторики професорів Академії. В цьому питанні детально розглянуто спільності та відмінності ідей гуманізму та реформації та раннє українське Просвітництво, що виникло на їх основі. В третьому питанні коротко наведено погляди києво-могилянців щодо теорії суспільного договору та природного права, обгрунтовано невтручання церкви в державні справи. Четверте питання акцентує увагу на людині та її моральності, прагненні до досягнення блага, зокрема проблема сенсу життя, вирішується у двох аспектах: фізичному та моральному.

Похожие статьи




Вступ - Філософія в Києво-Могилянській академії (XVI

Предыдущая | Следующая