Вступ - Філософія Стародавнього Китаю

Філософія (грец. phileo - люблю і sofia - мудрість; буквально - любов до мудрості) - форма духовної діяльності, спрямована на постановку, аналіз і вирішення корінних світоглядних питань, пов'язаних з виробленням цілісного погляду на світ і на місце в ньому людини.

Актуальність теми: Проблема людини впродовж багатьох століть є однією з найбільш актуальних і фундаментальних проблем філософії. В її межах виокремлюється специфічне коло питань, яке формує власне гуманістичну тематику - питання цінності і самосвідомості людини, її гармонійного розвитку і самовдосконалення, самореалізації, реалізації гуманності та філософії ненасильства.

Переосмислення гуманізму відповідно до реалій сьогодення має починатися з осмислення джерел гуманізму, його зародження і становлення, оскільки лише шляхом відновлення історичного зв'язку століть і континууму історико-філософської думки можливо зрозуміти особливості сьогочасної людини та сучасного тлумачення гуманізму. В кожну історичну епоху виникає своєрідне розуміння людини, її сутності, самоцінності та призначення, що відображається в гуманістичній думці тієї чи іншої епохи. Важливо простежити процес формування і становлення гуманістичної ідеї, починаючи з філософії Стародавності, проаналізувати історичні метаморфози суспільної свідомості, що дало б можливість глибшого розуміння природи сьогочасних цінностей, а також аналізу і оцінки всесвітніх інтеграційних процесів.

Дана проблематика становить безперечну актуальність і для сучасної української філософії, в межах якої переосмислюються ціннісні орієнтири і морально-гуманістичні засади, проте, на жаль, доводиться констатувати малочисельність українських досліджень гуманістичної тематики, і тим паче історико-філософського становлення гуманістичної думки в філософії Стародавності та гуманістичного потенціалу східної філософії.

Мета дослідження: розкриття історико-філософського змісту гуманістичної ідеї в філософії Стародавнього Китаю через виявлення відмінностей і подібностей гуманістичних тенденцій в філософських вченнях давньокитайських шкіл.

Завдання досягнення поставленої мети:

    - Визначити гуманістичні ідеї та зміст у філософії Стародавнього Китаю - З'ясувати обумовлену соціокультурне середовище специфіку філософування у Стародавніх Індії, Китаї та Греції; - Аналіз шкіл філософів Стародавнього Китаю; - Виявити особливості становлення гуманістичної ідеї - Здійснити аналіз основних гуманістичних понять філософських вчень Стародавності та розкрити їх зміст

Похожие статьи




Вступ - Філософія Стародавнього Китаю

Предыдущая | Следующая