Висновок, Використана література - Політико-правова думка Платона

Спільність (усуспільненість), рівність і колективізм - основні принципи людського співжиття у платонівській утопії. За такою ж, чи майже за такою, схемою утверджувались усі тоталітарні режими XX століття.

Ясна річ, Стародавня Греція не знала таких сучасних понять, як "відкрите суспільство", "закрите суспільство", "тоталітарний режим". Але глянути в далеку минувшину крізь призму самих цих категорій дуже слушно. По-перше, тому, що йдеться про одне й те ж саме суспільне явище, яке було і є в центрі політики, суспільно-політичного життя як античності, так і сучасності,- про людську свободу. Зауважимо, що сам Платон, вихований на грецькій свободі, владно накладає на неї руку, запропонувавши грекам суворо-деспотичний ідеал державного устрою. В цій парадоксальній обставині віддзеркалюється одна із духовних суперечностей сильних натур - вимагаючи свободи для себе, вони не визнають свободи для інших. Такі натури дуже небезпечні тим, що їх найчастіше приваблює саме сфера політики. Так було в усі часи, так і сьогодні.

Використана література
    1. Вебер М. Избранные произведения. - М., 2000. 2. История политических и правовых учений. Древний мир. - М.,1988. 3. Мала енциклопедія етнодержавства. - К., 1996. 4. Політологічний енциклопедичний словник. - К..1997.

Похожие статьи




Висновок, Використана література - Політико-правова думка Платона

Предыдущая | Следующая