Висновки - Аналітичний та синтетичний облік витрат

Фінансовий і майновий стан - найважливіша характеристика господарської діяльності підприємства. Він відображає конкурентоспроможність підприємства, його потенціал в діловому співробітництві, оцінює в якій мірі гарантовані економічні інтереси самого підприємства та його партнерів - працівників, покупців, постачальників, тощо. Функціонуючи в умовах ринкової економіки, підприємство має забезпечувати таке фінансове становище, при якому воно стабільно зберегло б здатність виконувати виробничу або комерційну діяльність. Однак партнерів підприємства цікавить не стільки виробничо-технологічний процес, а скільки фінансовий результат, або показники фінансового стану за звітній період. Високоефективної роботи підприємство здатне досягти тільки при умові наполегливої роботи, правильного і раціонального використання своїх матеріальних, трудових і фінансових ресурсів, прогресивної маркетингової політики, виваженої та цінової політики тощо.

В даній дипломній роботі висвітлені теоретичні основи організації бухгалтерського фінансового обліку витрат діяльності, роль вибраної підприємством облікової політики в світлі сучасних міжнародних вимог на ведення обліку та складання звітності для потреб користувачів та зацікавлених суб'єктів ринку. В першому розділі коротко охарактеризовано класифікацію витрат діяльності та організацію бухгалтерського обліку і фінансової звітності.

В другому розділі на основі наявної фінансової та статистичної звітності проведений комплексний аналіз фінансового стану та динаміки фінансових результатів на господарську діяльність ТзОВ "Липчанблок". Для цього були застосовані найбільш прогресивні методи аналізу фінансової звітності, які застосовуються на Україні: горизонтальний і вертикальний аналіз, аналіз за допомогою фінансових коефіцієнтів та коефіцієнтів рентабельності, факторний аналіз впливу окремих економічних показників на зміну рентабельності власного капіталу.

В третьому розділі роботи розкриті основні принципи організації бухгалтерського обліку витрат на підприємстві. Зроблено економічний аналіз витрат та вказано на перелік аудиторських процедур, використаних аудиторами. Розкрито суть, зміст та значення витрат, проведено фінансовий аналіз та аудит витрат підприємства. Дано рекомендації щодо обліку витрат.

Широкий діапазон використаної літератури, які охопили законодавчі та нормативні Закони та акти, наукову літературу зарубіжних та вітчизняних вчених, статті в періодичних виданнях науковців та практиків дозволили на достатньому рівні висвітлити основні негативні фактори в погіршенні виробничої діяльності ТзОВ "Липчанблок" та їх вплив на поглиблення кризового фінансового стану підприємства.

Виходячи з наявних техніко-економічних показників можна зробити висновки, що:

    - витрати - це зменшення економічної вигоди у вигляді вибуття активів, або збільшення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства; - елементи витрат - сукупність економічно однорідних витрат; - прямі витрати - витрати, що можна віднести безпосередньо до конкретного об'єкта витрат економічно доцільним шляхом; - об'єкт витрат - продукція, роботи, послуги. Або вид діяльності підприємства, які потребують визначення пов'язаних з їх виробництвом витрат; - витрати звітного періоду - ті витрати, які одночасно визнаються з доходами, для отримання якого їх здійснено; - якщо витрати неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, їх відображають у складі витрат того звітного періоду, в якому їх було здійснено; - висока зношеність основних фондів виробничого призначення, яка станом на 01.01.2008 рік складала 68,7% по відношенню до первісної вартості є критичною згідно українських нормативів. Відпрацьованість основних засобів більш ніж на 50% погіршує якість продукції, знижує виробничу потужність підприємства, заставляє направляти значні кошти на поточний і капітальний ремонт, що впливає негативно на собівартість та рентабельність продукції. Інвестування коштів на реконструкцію та заміну застарілого, енергоємного обладнання на нове, сучасне, енергозберігаюче допомогло б підприємству поновити конкурентоспроможність та знизити витрати на виробництво товарної продукції; - обмеження рівня рентабельності на вироблену продукцію з боку держави, високе податкове навантаження на вартість продукції (ресурсні платежі, плата за землю, а/транспорт, податок на прибуток та інші) становить близько 40% у собівартості продукції знижує конкурентоздатність продукції ТзОВ "Липчанблок" порівняно з її конкурентами; - недостатня маркетингова діяльність, погіршення якості продукції, втрата покупців і обмеженість ринку збуту привело до зниження чистого доходу підприємства (виручки від реалізації), що також негативно відобразилося на прибутковості та фінансовому стані підприємства;

Витрати ТзОВ "Липчанблок" класифікують за елементами:

    - матеріальні витрати; - витрати на оплату праці; - відрахування до фондів соціального страхування; - амортизація; - інші витрати;

Розшифровка витрат за елементами подана у розділі ІІ "Звіту про фінансовий результат". Аналіз витрат діяльності показує, що матеріальні витрати займають питому вагу у загальній сумі витрат.

Таблиця

Найменування показника

Код рядка

За звітний період

За попередній період

Питома вага витрат %

1

2

3

4

5

Матеріальні затрати

230

5173

6340

62

Витрати на оплату праці

240

1801

2907

22

Відрахування на соціальні заходи

250

689

1110

8

Амортизація

260

564

593

7

Інші операційні витрати

270

120

335

1

Разом

280

8347

11285

100

Аналіз витрат діяльності за елементами витрат показує, що матеріальні витрати складають 62% у загальній сумі витрат. Цей показник свідчить про високу матеріалоємність продукції. Витрати на оплату праці у загальній сумі витрат складають 22%, що свідчить про низький рівень оплати праці на підприємстві.

В 2009 році до кризових фінансових проблем на самому підприємстві добавилися складності, пов'язані з глобальною фінансовою кризою світової економіки та економіки України зокрема, тому на кінець 2009 року ТзОВ "Липчанблок" почалися міроприємства по скороченню чисельності персоналу, реструктуризації кредиторської заборгованості та процес санації з метою кардинального покращення фінансового стану та збереження підприємства.

Похожие статьи




Висновки - Аналітичний та синтетичний облік витрат

Предыдущая | Следующая