ЗУ "Про інформаційні агентства", Промова - Агенційна журналістика

Стаття 1. Інформаційними агентствами згідно з цим Законом є зареєстровані як юридичні особи суб'єкти інформаційної діяльності, що діють з метою надання інформаційних послуг.

Стаття 4. Законодавство України про інформаційні агентства складають Конституція України, закони України "Про інформацію", "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про телебачення і радіомовлення", "Про державну таємницю", цей Закон, інші законодавчі акти України, міжнародні договори в галузі свободи слова та інформації, ратифіковані Україною.

Стаття 5. Діяльність інформаційних агентств - це збирання, обробка, створення, зберігання, підготовка інформації до поширення, випуск та розповсюдження інформаційної продукції.

Інформаційні агентства не мають права розголошувати у своїх матеріалах державні таємниці, спонукати до насильницьких дій, повалення конституційного ладу, територіальної цілісності, расову, національну, релігійну ворожнечу, розхитування суспільної моралі, розкривати тактику і методику розслідування.

Промова

Найважливіше у промові є план, у якому розгортається логічна структура. Промову зручніше розподіляти на три композиційно-логічні частини: вступ, головну частину і висновки.

Вступ і висновки являють собою обрамлення промови. Вступ є зачином, введенням слухача або читача в тему повідомлення. Також він несе значне психологічне навантаження. Значна частка успіху оратора визначається вдалим виступом. Важливим засобом привернення уваги є звернення. Форма звернення залежить від обставин, складу аудиторії та виду виступу. Тривалість виступу визначається тривалістю усієї промови, настроєм аудиторії і відношенням аудиторії до промови і оратора.

Закінчувати промову потрібно так само рішуче, як і починати. Затягування промови, перевищування регламенту - ознака неграмотності оратора, який не хоче враховувати можливості слухачів.

В головній частині розкривається тема, вирішується конкретна ціль виступу. Логічна структура головної частини промови повинна бути ясною, одне положення має витікати з іншого. Композиція виступу повинна забезпечити і певну зацікавленість до змісту, коли аудиторія постійно ніби задається запитанням "а що ж далі?" або "чому?". Наступні слова оратора дають відповіді на ці питання, падаючи таким чином на підготовлений грунт.

Побудова промови:

    v індуктивний метод (рух думки від окремого до загального) v дедуктивний метод (хід викладення промови від загального до конкретного); v метод аналогії (допомагаємо слухачам зробити висновок по аналогії. Використовується переважно у випадках, коли треба пояснити свою думку, зробити її більш зрозумілою).

Отже:

    1. виступ оратора має бути ясним, чітким, конкретним. Оратор не повинен використовувати туманні, двозначні розмірковування, перескакувати з однієї думки на іншу. 2. оратор повинен бути послідовним, не припускатися суперечливих думок і виразів; 3. усі висунуті ним положення повинні бути обгрунтовані, спиратися на факти, приклади з реального життя.

Похожие статьи




ЗУ "Про інформаційні агентства", Промова - Агенційна журналістика

Предыдущая | Следующая