ВИСНОВОК - Масові комунікації

Величезні можливості активного впливу ЗМІ на політичну свідомість і поведінку громадян свідчить про найважливішу роль "четвертої влади" у сучасному суспільстві. Деякі дослідники масових комунікацій говорять навіть про прийдешню епоху "медіакратії" - влади ЗМІ, що не стільки відбивають і інтерпретують дійсність, скільки конструюють її за своїми правилами і розсуду.

Досвід світової історії, і особливо новітньої політичної історії, показує, що ЗМІ сьогодні мають усі технічні й ідеологічні можливості, щоб служити різним політичних цілям: як просвіщати людей, розвивати в них почуття власнї гідності, прагнення до волі і соціальної справедливості, сприяти і допомагати компетентній участі в політиці, збагачувати особистість, так і духовно поневолювати, деформувати і залякувати, розпалювати масову ненависть, сіяти недовіру і страх.

І від того, яку позицію в цьому непростому питанні займуть ЗМІ, багато в чому буде залежати майбутнє нашого суспільства. ЗМІ, об'єднавши свій найбагатший ресурсний потенціал і створивши єдиний інформаційний простір, можуть реально сприяти виробленню єдиного інформаційного курсу, спрямованого на консолідацію суспільства і формування національної ідеї, а, можлово, навіть і цілої ідеології. А можуть, за допомогою "інформаційних війн",численних "викидів компромату", "зливів" і "витоків" інформації, "замовлених публікацій" і т. п. сприяти росту соціальної напруженості, невір'ю людей в інститути демократії, у тому числі і в самі ЗМІ. І для того, щоб влада над ЗМІ не виявилася в руках обмеженої групи осіб, що ставить свої амбіційні устремління вище потреб суспільства, необхідні глибокі зміни, насамперед, у двох напрямках: у відношенні політичної еліти до поширення інформації й у відношенні українських споживачів до якості пропонованого їм інформаційного продукту.

Похожие статьи




ВИСНОВОК - Масові комунікації

Предыдущая | Следующая