Висновок до розділу II - Проблема жанрової адекватності інформаційної замітки в районній пресі

Інформаційна замітка має змістові та жанрові різновиди. Але на сторінках районних медіа публікують матеріали з нечіткими жанровими межами та формами, помітною є також тенденція до надмірної авторської оцінки у будь-яких жанрових формах замітки. За нашими спостереженнями, у проаналізованих виданнях переважає фактологічний тип інформаційного змісту замітки. Серед жанрових форм превалює подієва замітка.

У журналістиці сформувалися певні принципи побудови інформаційної замітки. Для створення інформаційних жанрів використовують принцип перевернутої піраміди, а основними компонентами будь-якої замітки є заголовок, лід, сублід, основна частина, закінчення. Інколи в таких текстах можуть використовувати вставки, фото й, відповідно, текстівки.

За нашими спостереженнями, нерідко на сторінках районних медіа публікують тексти з порушенням правил побудови інформаційного повідомлення. Так, дібрані до заміток заголовки зазвичай складні та незрозумілі. Лід відсутній або побудований неправильно, натомість більшість текстів розпочинається з дат, прислівників, назв посад. Перші та останні речення задовгі та часто перевантажені цифровими даними. Якщо замітка супроводжується фотографією, то в структурі повідомлення текстівку не виділяють. Відсутній такий елемент, як вставка, наявність якого дозволяє доповнити матеріал цікавими відомостями і водночас систематизувати текст.

Похожие статьи




Висновок до розділу II - Проблема жанрової адекватності інформаційної замітки в районній пресі

Предыдущая | Следующая