ВВЕДЕННЯ, Побудова двох варіантів структурних схем. Розподіл генераторів між розподільними пристроями - Проектування головної схеми електричної станції

Електроенергетика є основою економіки будь-якої країни. Роль електричної енергії пояснюється універсальністю її використання, можливістю передавати на практично будь-які відстані, концентрації в дуже великих масштабах. Легкість автоматизації процесів при використанні електроенергії робить її незамінною службовою енергією.

Проектування електричної станції є дуже важливим і відповідальним завданням, тільки за рахунок введення нових потужностей, будівництва нових електростанцій можлива заміна морально і фізично застарілих енергоблоків, надійна робота енергетичних систем, і розвиток економіки країни в цілому

Проектована станція є електричною станцією типу теплофікації - ТЕЦ. Як основне паливо використовується вугілля, природний газ, як резервний - мазут. Встановлена потужність електростанції 3Ч30 Мвт.

Станція призначена для видачі потужності в енергосистему на напругу 110 КВ і забезпечення промислових споживачів на напрузі 35 кВ.

Побудова двох варіантів структурних схем. Розподіл генераторів між розподільними пристроями

При виборі головної схеми електричних з'єднань станції, перш за все, слід вирішити питання про розподіл генераторів, між системами шин виходячи при цьому з того, що живлення споживачів повинне здійснюватися при мінімально можливих втратах електроенергії на трансформацію.

Структурна принципова електрична схема залежить від типу станції, числа і одиничної потужності встановлюваних генераторів, наявності і величини місцевого навантаження, покриття якого визначає розподіл генераторів між розподільними пристроями (РП) Різної напруги.

На ТЕЦ З генераторами потужністю 63 МВт І нижче споживачі електроенергії, розташовані на відстані 3-5 Км., Можуть отримувати електроенергію на генераторній напрузі. В цьому випадку на ТЕЦ Споруджується генераторний розподільний пристрій (ГРП) 6-10 кВ. Число і потужність генераторів, приєднаних до ГРП, Визначаються на підставі проекту електропостачання споживачів і повинно бути таким, щоб при останові одного генератора ті, що залишилися повністю забезпечували живлення споживачів тобто

Якщо встановлюване на ТЕЦ Число генераторів більше ПТ. грп, То решта генераторів включається по схемі блоку на шини СН Або ВН.

Розподіляючи генератори між секціями, необхідно враховувати, що гранично допустима генераторна потужність, що підключається до секції ГРП (за умовами комутаційної здатності вимикачів, термічною і динамічною стійкістю комутаційної апаратури і токоведучих частин), не повинна перевищувати 30МВт.

Генератори вибираються відповідно до завдання на проектування (Таблиця 1.1.). Паспортні дані генераторів зведені в таблицю 1.2.

Таблиця 1.2. - Паспортні дані турбогенераторів

Тип генератора

Номінальна потужність

Номінальна напруга

КВ

Cos ц ном

Номінальній

струм, кА

ХD"

Збудження

Охолоджування

S, МВА

Р, МВт

Обмотки ротора

Обмотки статора

ТВC - 32У3

40

32

6,3

0,8

3,67

0,142

СТ6

КВ

КВ

(вартість ТВС - 32УЗ -250 тыс. руб. ). [Неклепаев]

У дипломному проекті намічаємо два варіанти структурної схеми ТЕЦ. Для складання першого варіанту схеми розподіляємо блоки проектованої ТЕЦ Між шинами РП розрахунковим шляхом, другий варіант вибираємо довільно.

Складаємо перший варіант структурної схеми станції:

? 3 шт.

Другий варіант структурної схеми приймаємо довільно, на шини ГРП підключається 2 Турбогенератори 2Ч30, 1 турбогенератор 1Ч30 Підключаються до шин середньої напруги ВРП - 35 кВ.

Похожие статьи




ВВЕДЕННЯ, Побудова двох варіантів структурних схем. Розподіл генераторів між розподільними пристроями - Проектування головної схеми електричної станції

Предыдущая | Следующая