Короткий опис технологічного процесу роботи вантажної станції - Проектування залізничного вузла

Перевантажувальна станція - роздільний пункт на стику залізничних ліній з різною шириною колій (в даному випадку 1520 мм і 1435 мм), облаштовується для перевантаження вантажів з вагонів однієї колії у вагони іншої колії і перестановки пасажирських вагонів на інші візки.

Перевантажувальні станції поділяються на внутрішні і прикордонні (зовнішні). У пунктах стикування колій 1520 мм і 1435 мм у кожній країні, як правило, споруджують самостійні станції для перевантаження імпортних вантажів.

Пересадку пасажирів і перестановку візків пасажирських вагонів або пунктів розсування (зсування) організовують звичайно на одній з них за згодою сторін. Пристрої цих перевантажувальних станцій дозволяють приймати і відправляти поїзди, сортувати вагони по фронтах навантаження-вивантаження і організовувати безпересадочний пасажирський рух. Залежно від характеру та розміру роботи, місцевих умов перевантажувальні станції проектують з паралельним, послідовним і комбінованим розташуванням основних парків і перевантажувальних пристроїв.

На перевантажувальній станції з послідовним розташуванням основних парків і перевантажувальних пристроїв передачі із сортувальної станції приймають у приймально-відправні парки, звідки передають на витяжні колії для сортування вагонів у сортувальних парках по перевантажувальних місцях. Після перевантаження вагони знову подають до сортувальних парків для формування, а потім переставляють у приймально-відправні парки, з яких передачі відправляють на сортувальну станцію. При необхідності вагони зважують на вагах.

Тарно-штучні вантажі, якщо їх кількість невелика, перевантажують на бічній платформі шириною 5-6 м з однією суміщеною колією (сплетіння). Вагони різної колії до неї подають по черзі.

З вагона у вагон вантаж можна перевантажувати на зближених коліях з міжколійям 3,6 м, укладаючи перекидні містки. Якщо двері не збігаються, вагони переставляють.

Щоб уникнути цього, між коліями різної ширини споруджують проміжну вузьку платформу шириною 3 м. У таких випадках механізувати перевантажувальні операції неможливо (не вважаючи найпростіших пристосувань). Тому для перевантаження тарно-штучних та інших штучних вантажів влаштовують платформи шириною 6-8 м, по яких рухаються різного роду візки.

Для перевантаження великовагових вантажів і контейнерів використовують двоконсольні козлові, мостові і портальні крани, сипучі вантажі перевантажують на естакадах або стрічковими транспортерами, а при дуже великих обсягах перевантаження - вагоноперекидачами. У останньому випадку вантаж по конвеєрній лінії транспортують у бункер, під яким очікує вагон, або на склад. При невеликому обсязі роботи сипучі вантажі перевантажують стріловими кранами, які можна використовувати також для великовагових і лісових вантажів, замінивши грейфер іншими захватними пристроями.

Цінні вантажі перевантажують у критих складах з внутрішніми коліями. Рідину з цистерни в цистерну переливають пересувними установками.

Вагони пасажирських поїздів переставляють на інші візки на спеціальному пристрої, розташованому поблизу пасажирської будівлі, де проводять митний огляд. Візки змінюють на коліях з перемінною шириною колії (менше 1520 мм і більше 1435 мм), що дозволяє встановити на рейках бандажі коліс тих чи інших вагонів. Робота такого пункту полягає в наступному: вагони однієї колії, наприклад 1520 мм, переміщують на ділянку перемінної ширини колії, яка обладнана домкратами для підйому кузовів. Кузов піднімають, візки колії 1520 мм лебідкою виводять на тупикову колію і замість них з іншої тупикової колії підкочують під вагон візки колії 1435 мм, кузов опускають і вагон просувають на колію 1435 мм.

Щоб змінити перевантаження вантажів на зміну візків, на перевантажувальних станціях облаштовують пункти розсування (зсування) колісних пар.

Похожие статьи




Короткий опис технологічного процесу роботи вантажної станції - Проектування залізничного вузла

Предыдущая | Следующая