Взаємне розташування основних пристроїв на станції - Проектування залізничного вузла

При проектуванні односторонніх сортувальних станцій важливою задачею є вибір оптимального розташування транзитних парків та локомотивного господарства.

Для схем односторонніх сортувальних станцій з послідовним розташуванням парків можливі три варіанта розташування транзитних парків: поруч з парком відправлення (ПВ), парком прибуття (ПП) та сортувальним парком (СП). Розміщення транзитних парків паралельно ПВ забезпечує найменші будівельні та експлуатаційні витрати по вагонному господарству. Розміщенні Їх поруч з СП є найбільш зручним для маневрової роботи по обміну груп в транзитних поїздах. Проте в схемах з послідовним розташуванням у всіх випадках розміщувати транзитні парки паралельно СП недоцільно, оскільки будівельно-експлуатаційні витрати є найбільшими. При розміщенні транзитних парків паралельно ПП і наявності прямого виходу з транзитних парків на гірку, забезпечується додатковий резерв колій для прийому поїздів, що поступають у переробку.

Локомотивне господарство (ЛГ) розташовуємо розташовані паралельно сортувальному парку (між ним і головними коліями). Для скорочення пробігу поїзного локомотива екіпірувальні пристрої розташовуються поряд з сортувальним парком ближче до вхідної горловини парку відправлення та транзитного парку.

У межах станції можуть проектуватися колієпроводи біля вхідної горловини парку приймання при напівкільцевому підході поїздів з переробкою непереважного напрямку та під сортувальною гіркою для пропуску поїзних локомотивів.

Кількість поїздів, що надходять на станцію за добу в переробку:

Кількість поїздів, що надходять на станцію за годину:

Б = = 3,41 поїздів/год

Оскільки б ? 3, то обираємо схему з кільцевим підходом.

Механізований пункт ремонту вагонів (МПРВ) проектується біля крайніх колій сортувального парку, бажано на загальній площадці з вагонним господарством. Приміщення пункту технічного обслуговування вагонів (ПТО) розташовуються біля крайніх колій парків приймання та відправлення, по можливості на однаковій відстані від горловин (з урахуванням перспективи розвитку).

У передгірковій горловині проектують приміщення для обігрівання робітників, які об'єднуються з приймальним пунктом пневмопошти. І вхідній горловині парку приймання і відправлення (а при відсутності нaпівкільцевого підходу і у перед гірковій горловині) споруджуються телетайпні пости для списування составів.

У районі передгіркової та центральної горловини на головних коліях для пропускання пасажирських і приміських поїздів проектують пункти зупинок із спорудження низьких пасажирських платформ довжиною не менше 250 м. Для безпечного переходу станційних колій ці платформи слід з'єднати пішохідними мостами (при охоплюючому розташуванні головних колій).

Гірковий розпорядчий пост розташовується у приміщенні центрального поста управління (ЦПУ) напроти другої гальмівної позиції на відстані 20 - 60 м від осі найближчої колії, а виконавчий пост - напроти першої гальмівної позиції на відстані не менше 10 м від осі найближчої колії. Паркові виконавчі пости для операторів паркової гальмівної позиції повинні розташовуватись у міжколійях пучків на відстані 25 - 30 м від позиції у бік сортувального парку. Приміщення чергових по парку відправлення розташовуються у горловинах цього парку, а черговий по парку формування - у хвостовій горловині сортувального парку

Похожие статьи




Взаємне розташування основних пристроїв на станції - Проектування залізничного вузла

Предыдущая | Следующая