Делінквентна (антисоціальа) поведінка - Девіація як соціальна проблема

Делінквентна (антисоціальна) поведінка -- поведінка, що відхиляється, з чітко вираженою антигромадською спрямованістю, що здобуває, у крайніх своїх проявах, кримінально карний характер. Воно може виражатися у формі правопорушень, у виді чи дій бездій, що волочуть за собою карну чи цивільну відповідальність.

Основні види делінквентна поведінка:

    - Хуліганство. - Крадіжки. - Грабіж. - Вандалізм. - Фізичне насильство. - Наклеп. - Шахрайство. - Хабарництво. - Вимагання. - Зловживання службовим становищем. - Посадова підробка. - Випуск недоброякісної продукції і т. д.

Злочину, чинені в професійному середовищі, виділяються по ряду ознак. Як правило, злочину економічного характеру роблять посадові і матеріально відповідальні обличчя. Злочини відбуваються даними обличчями в зв'язку і на підставі безпосередньо своїх професійних посадових повноважень у процесі виробництва, збереження, збуту, забезпечення схоронності виготовленої і продукції, що випускається, а також розподілу і збереження коштів. В основі злочинів лежить порушення правил нормативного характеру, що визначають умови здійснення відповідної діяльності.

Суб'єктом делінквентної поведінки може бути:

    - один індивід, - випадкова група, - ситуаційна група з попередньою змовою, - організована група, - блок груп.

У груповому суб'єкті делінквентної поведінки існує рольовий розподіл:

    - організатори -- вони ж ініціатори, керівники, ідеологи, що керують злочинної групи; - активні учасники -- другі обличчя, що постійно беруть участь у злочинній діяльності, ідентифікують себе з її цінностями, постійно реалізують специфічні для даної групи моделі поведінка, виражають її інтереси, забезпечують безпеку; - безпосередні учасники -- обличчя, що беруть участь в окремих епізодах розкрадання.

Своєрідність даної форми девіантної поведінки характеризується поруч ознак:

    - Наявність тенденції, що детермінує, об'єднуючу групу. - Автономність девіантной групи. - Орієнтація на високий рівень безпеки. - Використання сучасних технічних засобів. - Висока швидкість, точність проведення операцій. - Прагнення всіх учасників групи до приховання щирих мотивів взаємодії. - Глибока конспіративність, строго обмежений коло зацікавлених осіб. - Широка інформованість у злочинному полі. - Володіння необхідним набором поведінкових тактик, гнучкість у їхньому застосуванні. - Висока згуртованість групи. - Чіткий розподіл ролей у групі. - Ієрархічна організація керування в групі. - Наявність діючих, абсолютних, твердих санкцій у групі у випадку невиконання ким-небудь з учасників своїх зобов'язань.

Похожие статьи




Делінквентна (антисоціальа) поведінка - Девіація як соціальна проблема

Предыдущая | Следующая