Вступ - Соціально-страхові допомоги

Рівень добробуту населення країни, що забезпечується в тому числі і за рахунок соціальних виплат, є основним показником її розвитку, який являє собою комплексне поняття, що об'єднує в собі здобутки соціальної та економічної, внутрішньої та зовнішньої політики держави. Система державного соціального забезпечення є не тільки важливим аспектом внутрішньої політики держави, але і відіграє важливу роль при формування її зовнішніх відносин, зокрема, має принципове значення при вирішенні питання приєднання держави до міжнародних організацій та спільнот, членство в яких забезпечує їй відповідний статус та вплив на перебіг подій в світовій політиці. Таким чином, кінцевий результат реформування системи соціального забезпечення визначить не тільки рівень внутрішньої стабільності держави, але й здійснить суттєвий вплив на формування авторитету держави у зовнішній політиці.

Існує декілька причин, чому серед існуючих видів соціального забезпечення для висвітлення у курсовому проекті мною обрана саме тема забезпечення грошовими виплатами у зв'язку з дітонародженням. По-перше, специфіка критерію класифікації, а саме статусу одержувача, обумовлює існування допомог, з яких складається забезпечення у зв'язку з народженням дитини, одразу у двох формах соціального забезпечення: загальнообов'язкового державного соціального страхування, стосовно застрахованих осіб, та державних соціальних допомог, відповідно, щодо незастрахованих. По-друге, роль, яку відіграє дане забезпечення в політиці держави в цілому і конкретно в подоланні проблем захисту материнства і дитинства, а також в попередженні демографічної кризи, що, за останніми даними народжуваності та смертності, може стати не такою вже й далекою перспективою. По-третє, дана тема дозволяє приділити значну увагу питанню загальнообов'язкового державного соціального страхування, впровадження якого стало основним напрямом соціальної політики держави, і, яке вже довело свою ефективність і результативність на прикладі багатьох розвинених країн з ринковою економікою, та, в аспекті даного питання, звернути особливу увагу на умови та роль добровільного страхування.

Повне розкриття поняття страхових допомог, висвітлення питань, що обумовлюють суть, мету і характер даного виду забезпечення, а саме питання нормативного регулювання, повноважень і статусу компетентних органів, джерел фінансування і розмірів страхових виплат та як різновиду соціальних допомог дане в даній курсовій роботі. Разом з тим, хотілося б звернути увагу на ті специфічні особливості, що проявляють даний вид допомог в залежності від форми соціального забезпечення.

Особливої уваги, на мій погляд, потребують питання проблем соціального забезпечення, та визначення конкретних засобів їх подолання, адже шлях реформування системи соціального забезпечення, на якому знаходиться країна, за своєю суттю є нічим іншим, як поетапним і зваженим подоланням ряду напередвизначених перешкод, з метою побудови дієвого і функціонального механізму соціального забезпечення.

Таким чином, метою даної курсової роботи є дослідження питань забезпечення грошовими виплатами у зв'язку з настанням страхового випадку як виду соціального забезпечення, в умовах його реформування і перетворення відповідно до вимог і умов ринкової економіки.

Похожие статьи




Вступ - Соціально-страхові допомоги

Предыдущая | Следующая