Вступ - Професійна діяльність юриста

Юрист - це не людина з кодексом,

А людина із совістю.

Поняття "юридична діяльність" охоплює всю діяльність в області права: наукову, прокурорську, слідчу, адвокатську, роботу юрисконсультів, діяльність нотаріусів і т. д. Праця багатьох юристів (прокурора, слідчого, судді, оперативного працівника й ін.) зв'язана зі здійсненням особливих владних повноважень, із правом і обов'язком застосувати владу від імені закону. Тому в більшості осіб, що займають перераховані посади, розвивається професійне почуття підвищеної відповідальності за наслідки своїх дій. "Незалежно від виду юридичної діяльності стрижневим принципом професійної моралі юриста є справедливість. Без цієї моральної якості діяльність у правоохоронній області втрачає свій зміст"- В. Л. Васильєв.

Визначальним принципом правової культури є принцип морального розвитку, тобто волі, що обумовлює існування і самовдосконалення людини, при обов'язковому дотриманні нею не тільки прав, але й обов'язків, і, головне, усвідомленні своєї відповідальності.

У суспільствах, що характеризуються безрозсудною грою інтересів і пристрастей - як індивідуальних, так і групових, як часток, так і суспільних, - саме юристи виступають у ролі суспільних миротворців і регуляторів соціального життя. У протистоянні безкарному здійсненню злодіянь і занадто наполегливій заяві грубої сили, інтриг і махінацій юристи прагнуть затвердити чи закріпити все краще, що може бути в колективному житті людей, намагаються досягти недосяжної рівноваги між сильним і слабким, звертаючи свої погляди до абстрактного розпливчастого поняття, що з такою працею піддається визначенню і впровадженню, - до правосуддя.

Професійне поводження юриста, як суб'єкта і об'єкта правової культури розкриває якісну сторону людської діяльності, показуючи наскільки ця діяльність відповідає визначеним вимогам і нормам.

Поняття "юрист" є дуже загальним, у суспільстві існує ряд юридичних спеціальностей, які традиційно належать до числа провідних і мають особливе значення у справі забезпечення правопорядку і законності. Це суддя, прокурор, слідчий, інспектор карного розшуку, адвокат, юрисконсульт, нотаріус.

Я ще не повністю визначилася щодо юридичної спеціальності, але точно знаю одне - я хочу стати юристом задля того, щоб у той чи інший спосіб робити свій внесок у правові відносини між людьми. Щоб у будь-якій людській діяльності панувала справедливість і закон, адже порушення законів і призводить до того, що одні надміру збагачуються, а інші потерпають в нестатках, через неправомірні вчинки нерідко гинуть люди, втрачають те, що заробляли довгими роками чесною працею. Хочеться, щоб життя стало чистішим і чеснішим.

Мета написання курсової роботи :

    1. поглиблення та узагальнення знань з курсу теорії та історії держави і права; 2. вміння викладати теоретичні питання та правильно застосовувати чинне законодавство; 3. формування вмінь самостійно викладати матеріал у логічній послі - довності; 4. формування навичок самостійно вирішувати проблемні питання з обраної теми курсової роботи.

Завдання курсової роботи:

    1. Охарактеризувати професію юриста; 2. Визначити систему юридичної діяльності та етичну культуру юриста; 3. Зазначити вирішення та попередження юридичних конфліктів.

Курсова робота складається з вступу, мети, завдання, двох розділів, висновків та списку використаної літератури.

Похожие статьи




Вступ - Професійна діяльність юриста

Предыдущая | Следующая