Сутність державної символіки в суспільстві - Державні символи, як важливий атрибут сучасної держави

Кожен народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині: прапор, герб, гімн. Вони не робляться на замовлення, а приходять до сердець людей тернистими шляхами буття рідного народу.

Державні символи - це своєрідний паспорт, візитна картка будь-якої держави, офіційне представництво у будь-якій точці планети та за її межами. А наявність державної символіки за будь-яких умов дає людині можливість відчути себе морально, соціально, політично і юридично дієздатною і захищеною.

Громадяни демократичних країн до державних символів відносяться з великою повагою. У школах, як державних, так і приватних, державна атрибутика посідає одне з основних місць у громадянському вихованні. Діти вивчають символіку, її значення та застосування у сучасному житті. Змалечку вчаться шанобливо ставитися до державного прапора, до герба країни, вчаться співати гімн та правильно поводитися під час його виконання.

Ще в більш давні часи завдяки символіці можна було визначити до якого народу належить група людей. А вивішування прапора - це перша найважливіша церемонія кожної незалежної держави. Кожна країна має свій прапор, який може розповісти багато про що. Але в будь-якому випадку, прапор - це честь і гідність кожної країни. Не дарма в часи воєн захоплення прапора вважалося поразкою супротивника. А якщо хто-небудь образить прапор чужої країни - це може спричинити серйозні наслідки.

Формувати почуття свідомого громадянина своєї держави - мета, яку ставить перед собою школа у використанні державних та національних символів. У свідомість маленької людини вкладається любов та шана до державної символіки своєї Батьківщини. Саме школа посідає одне з чільних місць у системі громадянського, зокрема, патріотичного, виховання учнів. Необхідно проводити роз'яснення ідейної суті державних символів і правил їх використання, ритуалів, традицій, виховувати почуття поваги до них, формувати стійкі навички свідомого дотримання почестей та правил поведінки щодо державних символів у повсякденному житті, під час урочистих і офіційних заходів.

Значення державної та національної символіки діти починають вивчати з першого класу на різних уроках та заходах. Таким чином уже змалечку починає формуватися національна свідомість, певне розуміння приналежності до своєї держави. Ще, можна відзначити, що таким чином у дітей проявляється патріотизм, адже знаючи символіку своєї держави, її значення та використання у свідомості маленьких громадян, формується певний образ маленької особистості своєї держави. Діти вчаться поважати символіку, а отже і вчаться поважати історію своєї держави, її культуру, а з цим і приходить поняття патріотизму.

Державні символи - це не випадкові художні образи. Вони є носіями ідеї державної незалежності, предметом гордості громадян. Тому таким важливим є рівень розуміння людьми значення основних елементів державної символіки. Адже саме від цього залежить ступінь проникнення національних образів у свідомість людей, їх думки і почуття.

Державний прапор, незалежно від того, де він встановлюється, символізує державу, а тому завжди повинен перебувати в належному стані й негайно замінюватися в разі пошкодження чи забруднення. Сьогодні у більшості держав світу прапор постійно майорить на будинках органів державної влади та місцевого самоврядування, закладів, установ та підприємств, піднімається під час офіційних церемоній, при відкритті міжнародних конференцій і спортивних змагань. Серед державних символів велике значення має державний гімн, покликаний втілювати суверенітет держави. державний символіка суспільство виховання

Державний Гімн відіграє роль заклику до утвердження самостійності та суверенітету держави, надихає народ на розбудову своєї держави. Державний Гімн утверджує усталене традицією почуття єдності та самобутності народу. Це ті слова та музика, які змушують кожного підніматися при перших же акордах, з трепетом у душі слухати мелодію, що кличе до високого та світлого. Державний Герб - це закріплений у законодавстві офіційний умовний знак, який через графічне чи кольорове зображення окремих фігур виражає коло певних ідей політичного характеру та символізує суверенітет держави. Це офіційна емблема держави, що зображується на прапорах, грошових знаках, печатках, офіційних документах тощо.

Державна символіка відіграє значну роль у житті суспільства. Вона присутня у багатьох аспектах життя людей і є певним відображенням самобутності і патріотичності громадян. Символи будь-якої держави - це певне асоціативне відображення кожної країни у свідомості інших громадян, це такі умовні знаки, які несуть у собі велику історію кожного народу і є уособленням державної єдності громадян.

Похожие статьи




Сутність державної символіки в суспільстві - Державні символи, як важливий атрибут сучасної держави

Предыдущая | Следующая