ВСТУП - Концепції Платона про існування держави

Платон - давньогрецький філософ, класик філософської традиції. Вчення Платона пронизує не тільки світову філософію, але й світову культуру. Одна з основних тем вчення Платона - справедлива (ідеальна) держава. Вона перетерплювала зміни від моменту несправедливого осуду Сократа в Афінах і до кінця життя Платона. Теорія ідеальної держави найбільш повно представлена Платоном у праці "Держава" і розвинена в "Законах".

Переконаний у тім, що гідне життя можна вести тільки в розбудованій всім народом ідеальній державі, Платон створює в афінській школі для своїх учнів умови ідеальної держави.

Праці Платона мають форму діалогів або листів. Велике місце в його діалогах займає міф, або міфічна розповідь. Міфологія завжди мала для нього символічний зміст і використовувалася переважно для вираження філософських концепцій.

Твори Платона були впорядковані граматиком Трасилом, вони можуть бути згруповані за дев'ятьма тетралогіями.

    1. Евтифрон, Апологія Сократа, Критон, Федон. 2. Кратил, Теетет, Софіст, Політик. 3. Парменід, Філеб, Бенкет, Федр 4. Алкивіад І, Алкивіад ІІ, Гіппарх, Суперники 5. Феаг, Хармід, Лахет, Лісід. 6. Евтидем, Протагор, Горгій, Менон. 7. Гіпій Молодшй, Гіпій Старший, Іон, Мініксен. 8. Клітофонт, Держава, Тімей, Крітій. 9. Мінос, Закони, Епіномід, Ліста.

Актуалізація проблематики вивчення філософії Платона полягає в тому, що філософія для Платона - це не тільки пізнавальний процес, але й прагнення душі до надчуттєвого світу ідей, і тому вона тісно пов'язана з любов'ю. На думку Платона, не займаються філософією тільки Боги або ті, хто повністю неосвічений і самовпевнено вважає, що знає все. І, напроти, філософією займається тільки той, хто почуває потребу в знанні й охоплений бажанням пізнати мудрість. Цю напругу, породжену недоліком знання й величезним бажанням його осягнути, Платон визначає як Ерос, Любов, прагнення до Краси, що розумілася їм як порядок і гармонія.

Аналізу основних засад вчення Платона були присвячені роботи таких вітчизняних і закордонних вчених як: Егунов А. И., Лосев А. Ф., Исаева В. И., Гуторов В. А., Грот Н. Я., Боннар А., Асмус, В. Ф. та ін.

Метою даної роботи є аналіз еволюції основних філософських концепцій Платона відносно особистості, держави й правителів.

Виходячи з поставленої мети були визначені наступні завдання курсової роботі:

    - провести аналіз основних аспектів функціонування держави у Платона; - проаналізувати "ідеальну державу" Платона; - дати характеристику основним аспектам взаємодії держави, правителів і суспільства в діалозі "Закони".

Об'єктом дослідження є концептуальні положення філософії Платона.

Предметом дослідження є основні концепції функціонування держави, суспільства й правителів.

Похожие статьи




ВСТУП - Концепції Платона про існування держави

Предыдущая | Следующая