Вступ - Аналіз товарної структури експорту ВАТ "СНВО ім. Фрунзе"

Комплексні економічні перетворення, що відбуваються сьогодні в Україні, мають на меті не лише виробити моделі та механізми побудови і послідовної реалізації сучасних економічних відносин, але й поступову інтеграцію українських підприємств у міжнародні економічні зв'язки, з одного боку, і залучення іноземних підприємців до діяльності в Україні, - з іншого.

Ефективність господарської діяльності як вітчизняних, так і іноземних підприємців у рамках правової системи конкретної держави визначається, насамперед, ступенем досконалості охоплення сфер регулювання і ліберальності її законодавства. Україна в даному разі не є винятком. У зв'язку з цим зростає значення правового регулювання питань функціонування різних суб'єктів господарської діяльності в Україні, побудованої на взаємовідносинах, що мають місце як на території України, так і за її межами і грунтуються на законах зовнішньоекономічної діяльності. Саме так це сформульовано в Законі України "Про зовнішньоекономічну діяльність". З його прийняттям зовнішньоекономічна діяльність в Україні вперше одержала правовий статус. Цей закон є нормативно-правовим актом, в якому пропонується визначення поняття зовнішньоекономічної діяльності, її суб'єктів, їхніх прав і свобод; встановлюються принципи здійснення та організаційні форми зовнішньоекономічної діяльності.

Аналіз зовнішньоторговельних відносин України в цілому і, зокрема, кожного українського підприємства, починаючи з 2001 року утруднюється тим, що методологічна база обчислення, коло експортно-імпортних операцій, ціни, курси валют, чинне законодавство та інші регулюючі важелі неодноразово змінювалися в міру переходу зовнішньоекономічної діяльності під юрисдикцію України та становлення інституцій, що забезпечують самостійне регулювання зовнішньої торгівлі.

До даного часу маємо ряд невирішених питань щодо зовнішньоекономічної діяльності.

Тільки в 2003 р. розпочався процес переходу у взаєморозрахунках з підприємствами інших іноземних та держав колишнього СРСР на світові ціни. Можна вважати, що цей процес завершився тільки на початку 2006 р. після встановлення світової ціни на українську продукцію та підняття Україною до світового рівня тарифів.

Окрім того, дані за той період мали розрахунковий характер, тобто отримані показники, обчислені за середньорічними курсами карбованця, а потім гривні до долара США. У зв'язку з високим рівнем інфляції та відповідним падінням курсу національної валюти розрахункові дані не відображали реальні обсяги зовнішньої торгівлі вітчизняними товарами. Впродовж того періоду не здійснювався також облік вартості бартерних операцій та обсягів переробки давальницької сировини.

Тільки з переведенням вітчизняної статистичної звітності щодо зовнішньоекономічної діяльності на світові стандарти можна вважати дані достовірними та надалі порівняльними у динаміці. Це підтверджується відносною стабілізацією рівнів макропоказників зовнішньоекономічної діяльності. Безумовно, що найбільш достовірною та такою, що адекватно відображає стан і динаміку зовнішньоторговельних зв'язків України з іншими державами світу, у тому числі з країнами колишнього СРСР, є інформація про обсяги товарообміну у натуральному вираженні. Однак і така статистична звітність мала істотні недоліки, а тому не давала можливості адекватно оцінити торговельні взаємини України з іншими державами далекого і близького зарубіжжя, зокрема з Російською Федерацією, яка була і залишається одним з основних торговельних партнерів України.

Виходячи з вищесказаного та зважаючи на актуальність питання, була обрана тема курсової роботи "Вплив товарної структури експорту підприємств АПК на ефективність менеджменту зовнішньоекономічної діяльності на прикладі ВАТ "СНВО ім. Фрунзе"".

Метою написання роботи стало виявлення основних напрямків зовнішньоекономічної діяльності об'єднання, основних партнерів та замовників, оцінити товарну структуру експорту, виробничі та науково-технічні зв'язки між ВАТ "СНВО ім. Фрунзе" і зарубіжними країнами.

Похожие статьи




Вступ - Аналіз товарної структури експорту ВАТ "СНВО ім. Фрунзе"

Предыдущая | Следующая