Сутність і особливості інвестиційної стратегії - Інвестиційна стратегія

Інвестиційна стратегія - це частина загальної стратегії підприємства, яка полягає у виборі та реалізації найефективніших варіантів інвестування для забезпечення високих темпів розвитку та розширення економічного потенціалу господарської діяльності.

Інвестиційна стратегія завжди пов'язана з фінансово-господарською діяльністю підприємства, його технічною, технологічною та фінансовою базою. Вона допомагає керівництву приймати рішення щодо доцільності, напрямів і масштабів коригування діяльності підприємства, джерел і обсягів фінансування розвитку, а також прогнозувати можливі результати.

Інвестиційна стратегія підприємства має такі особливості.

    1. Це головна форма реалізації економічної стратегії підприємств, спосіб забезпечити зростання його операційної діяльності, тому що для виконання майже всіх завдань економічного розвитку підприємства потрібно збільшувати обсяги чи поновлювати склад його операційних активів. 2. Динаміка показників інвестиційної діяльності підприємства відображує темпи його економічного розвитку, потенціал формування прибутку. Якщо сума чистих інвестицій (обсягів валових інвестицій без суми амортизаційних відрахувань у певному періоді) підприємства від'ємна, то його виробничий потенціал і економічна база формування прибутку зменшується (підприємство "проїдає свій капітал"). У разі нульової суми чистих інвестицій підприємство "топ - четься на місці". Коли ж ця сума додатна (обсяги валових інвестицій перевищують суму амортизаційних відрахувань), то це свідчить про економічний розвиток, зростання бази формування прибутку підприємства.

Інвестиційна стратегія вторинна щодо цілей і завдань операційної діяльності. Хоча на окремих етапах розвитку підприємства вона дає змогу одержати вищий прибуток, ніж операційна діяльність, головне стратегічне завдання - розвиток операційної діяльності (виробництва та послуг). Інвестиційна стратегія має забезпечити розвиток виробничо-комерційної діяльності за допомогою будівництванових філій, інвестування в нові виробництва, своєчасної заміни фізично зношеного обладнання, поновлення морально застарілих засобів виробництва.

    4. Обсяги інвестиційної діяльності підприємства із часом змінюються з таких причин:
      - для початку реалізації інвестиційних проектів потрібно попередньо нагромадити фінансові ресурси; - мають бути прийнятні зовнішні умови для інвестиційної діяльності в галузі (регіоні, країні); - внутрішні умови для реалізації підприємством інвестиційних проектів формуються поступово.
    5. Інвестиційна стратегія майже не залежить від галузевої специфіки підприємства, бо його інвестиційна діяльність тісно пов'язана з фінансовим ринком (ринком капіталів і ринком грошей), і її механізм приблизно однаковий у будь-якій галузі економіки. А от, наприклад, виробничо-комерційна діяльність має яскраво виражену галузеву специфіку на конкретних сегментах товарного ринку. 6. Реалізації інвестиційної стратегії підприємства властиві специфічні види ризиків. При цьому інвестиційний ризик імовірніший і більший, ніж виробничо-комерційний. 7. У процесі реалізації інвестиційної стратегії підприємства є помітний "лаг запізнення" формування інвестиційного прибутку, тобто між інвестиційними витратами й одержанням інвестиційного прибутку зазвичай минає чимало часу [35; 84].

Похожие статьи




Сутність і особливості інвестиційної стратегії - Інвестиційна стратегія

Предыдущая | Следующая