Типи інвестиційних стратегій, Стратегії реального та фінансового інвестування - Інвестиційна стратегія

Фахівці виділяють такі типи інвестиційних стратегій підприємств.

Типи інвестиційних стратегій

Класифікаційна ознака

Типи стратегій

Об'єкти розміщення капіталу

Реального інвестування

Фінансового інвестування

Цілі формування інвестиційного прибутку

Прибутку

Зростання

Характер участі в інвестиційному процесі

Прямого інвестування

Непрямого інвестування

Схеми фінансування інвестиційних проектів

Акціонування

Повного самофінансування

Кредитного фінансування

Лізингу

Мішаного фінансування

Рівень інвестиційного ризику

Консервативна

Помірна

Агресивна

Стратегії реального та фінансового інвестування

За об'єктами розміщення капіталу виокремлюють стратегії реального та фінансового інвестування [83; 84].

Стратегія реального інвестування - основна інвестиційна стратегія на більшості вітчизняних підприємств за сучасних умов.

Реальні інвестиції - це вкладення капіталу (грошей) у різні сфери та галузі народного господарства для одержання більшого прибутку. Реальні інвестиції ще називають виробничими, а в практиці господарювання - капітальними вкладеннями.

Залежно від потенціалу формування інвестиційних ресурсів, завдань і характеру диверсифікації діяльності, можливостей упровадження нових технологій підприємство може обирати такі варіанти стратегії реального інвестування:

    - капітального інвестування; - інноваційного інвестування в нематеріальні активи; - інвестування приросту оборотних активів.

Стратегію капітального інвестування можна реалізовувати в таких формах:

    - реконструкції - істотної реорганізації всього виробничого процесу. Її провадять для радикального збільшення виробничого потенціалу підприємства, суттєвого підвищення якості продукції, упровадження нових технологій тощо. У процесі реконструкції можна розширювати окремі виробничі будівлі та приміщення для нового технологічного обладнання; - поновлення окремих видів обладнання - заміни фізично зношеного чи доповнення робочого обладнання окремими новими його видами у зв'язку зі зростанням обсягів виробництва та для підвищення продуктивності праці. При цьому загальна схема організації технологічного процесу не змінюється; - модернізації - приведення активної частини виробничих засобів у стан, що відповідає сучасному технологічному рівню; - будівництва нових об'єктів із завершеним технологічним циклом за індивідуально розробленим або типовим проектом із помітним збільшенням обсягів виробництва та товарною, галузевою чи регіональною диверсифікацією підприємства; - придбання великими підприємствами цілісних майнових комплексів для забезпечення галузевої, товарної чи регіональної диверсифікації їх діяльності.

Стратегію інноваційного інвестування в нематеріальні активи реалізують такими способами:

    - розробляють нову продукцію як на підприємстві, так і на замовлення інжинірингових фірм; - купують патенти на наукові відкриття, винаходи, промислові зразки та товарні знаки; - купують ліцензії, ноу-хау тощо.

Такі операції дають підприємству змогу суттєво підвищити власний технологічний потенціал.

Стратегія інвестування приросту оборотних активів (запасів сировини, матеріалів, напівфабрикатів, інших ресурсів) забезпечує потрібну збалансованість і пропорційність процесу збільшення обсягів виробництва продукції підприємством.

Стратегія фінансового інвестування полягає в розміщенні тимчасово вільного капіталу підприємства в різні фінансові інструменти (активи), серед яких найбільшу частину становлять цінні папери.

    - Можуть бути такі варіанти стратегії фінансового інвестування:розміщення капіталу в статутні фонди спільних підприємств, щоб зміцнити господарські зв'язки з постачальниками основних видів ресурсів (у межах стратегії регресивної інтеграції), посередниками (для підсилення контролю над системою збуту власної продукції в межах стратегії прогресивної інтеграції), іншими діловими партнерами (щоб проникнути в інші галузі та на інші ринки в межах стратегії диверсифікації). Ефективність такої форми фінансового інвестування оцінюють, порівнюючи обсяги інвестиційних витрат і суми періодично сплачуваних відсотків на внески в статутні фонди; - депозитні внески в комерційні банки для короткострокового інвестування капіталу з метою генерування інвестиційного прибутку; - розміщення капіталу в прибуткові види фінансових інструментів, до яких належать акції, облігації корпорацій і місцевої влади, казначейські зобов'язання та казначейські облігації уряду [83]. Головні завдання цієї форми фінансового інвестування - генерування інвестиційного прибутку та підсилення фінансового впливу на окремі підприємства (придбанням контрольного чи достатньо великого пакета акцій).

Похожие статьи




Типи інвестиційних стратегій, Стратегії реального та фінансового інвестування - Інвестиційна стратегія

Предыдущая | Следующая