Створення форм та звіту - Аналіз діяльності гірничо-збагачувального комбінату

Форма -- це об'єкт БД, призначений для введення і відображення інформації. Форми дозволяють виконати перевірку коректності даних при введенні, проводити обчислення, забезпечують доступ до даних у зв'язаних таблицях за допомогою підлеглих форм.

Робота з формами може відбуватися в трьох режимах: у режимі Форми, в режимі Таблиці, в режимі Конструктора.

    - У режимах "Форми" і "Таблиці" можна здійснювати додавання, видалення і редагування записів в таблиці або в запиті, який є джерелом даних для форм. - У режимі "Конструктор" можна проводити зміну зовнішнього вигляду форми, додавання і видалення елементів управління, розробку.

Форми нагадують паперові бланки і часто розробляються для відображення одного запису таблиці даних або запиту на екрані. В формах Access можна відображати дані з кількох пов'язаних між собою таблиць.

Access дозволяє швидко створювати форми з допомогою "Майстра форм". Можна також розробляти форми вручну, відкривши пусту форму і перетягнувши об'єкти (наприклад, поля, текст і графіку) в потрібне місце форми. Можна поєднувати автоматизовану і ручну розробку. Для того, щоб створити форму натиснемо кнопку "Форма". Одним з основних завдань створення і використання баз даних є надання користувачам необхідної інформації на основі існуючих даних.

Звіти дозволяють вибрати з бази даних потрібну користувачем інформацію і оформити її у вигляді документів, які можна переглянути і надрукувати. Джерелом даних для звіту може бути таблиця або запит. Крім даних, отриманих з таблиць, в звіті можуть відображатися обчислені за початковими даними значення, наприклад підсумкові суми.

Звіти та форми Access мають багато спільного. Однак, на відміну від форм, звіти не призначені для введення і редагування даних в таблицях. Вони дозволяють лише переглядати та друкувати дані. В звіті неможливо змінити вихідні дані за допомогою елементів управління, як це можливе зробити за допомогою форм.

Для того, щоб створити звіт бази даних треба на панелі інструментів натиснути "Создать-Мастер отчетов", після чого з'явиться ряд послідовних діалогових вікон, в яких треба буде зазначити/обрати ту чи іншу інформацію, яка необхідна для виведення на екран та подальшого друку. Мета створення нашого звіту полягає у підрахунку загальної вартості цінних паперів, що окрема фондова біржа купила на ПАТ "ЦГЗК". Необхідно задати рівень групування, обрати по якому саме показнику будуть групуватися решта даних. В описаному звіті за основу береться колонка "Код за ЄДРПОУ" та "Найменування фондової біржі". Після чого обираємо порядок сортування та підведення саме тих підсумків, для яких ми будували таблиці і запит.

Похожие статьи




Створення форм та звіту - Аналіз діяльності гірничо-збагачувального комбінату

Предыдущая | Следующая