ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА, ЙОГО ГАЛУЗЕВІ ОСОБЛИВОСТІ, ОСНОВНІ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, Історія створення ПАТ "ЦГЗК" - Аналіз діяльності гірничо-збагачувального комбінату

Історія створення ПАТ "ЦГЗК"

Будівництво Центрального гірничо-збагачувального комбінату було заплановано згідно Постанов Ради Міністрів СРСР №744 від 20.04.1954р. та №838 від 06.05.1954р. Проектне завдання на будівництво Центрального гірничо-збагачувального комбінату розроблялося інститутами "Кривбаспроект" і "Механобрчормет" із залученням необхідних субпідрядних організацій у 1955 році і було затверджене Міністерством чорної металургії СРСР 14.07.1956 р. (наказ №3325). У квітні 1957р. в складі тресту "Ленінруда" була створена Дирекція споруджуваного Центрального гірничо-збагачувального комбінату.

Центральний ГЗК був запроектований на базі запасів магнетитових роговиків і бідних окислених руд родовища Велика Глеюватка в межах гірничих відводів рудоуправлінь імені Комінтерну, імені Фрунзе та "Більшовик". Виробнича потужність комбінату визначалася, виходячи з гірничих можливостей, і складала 18 мільйонів тон сирої руди на рік, у тому числі магнетитової руди 9 мільйонів тон і окисленої руди 9 мільйонів тон. Зона окислювання займала значну частину рудних площ, отже, будівництво ГЗК передбачалося здійснити у дві черги.

В червні 1959 року був підписаний Державний акт на введення в експлуатацію кар'єру №1. Протягом двох років розпочато будівництво подрібнювальної фабрики, робота механічних цехів, засновано цех зв'язку.

У відповідності до розпорядження Раднаргоспу Дніпропетровського економічного адміністративного району за №448-р. Центральний гірничо-збагачувальний комбінат з 01.04.1961 року приступив до виконання державного плану з випуску концентрату залізної руди. В зв'язку з цим була ліквідована Дирекція споруджуваного ЦГЗК та призначена дирекція діючого комбінату. 23 грудня 1961 року був підписаний акт Державної комісії про приймання в експлуатацію першої черги Центрального гірничо-збагачувального комбінату з переробки 9 мільйонів тон сирої руди і виробництва 3,4 мільйони тон концентрату із вмістом заліза 62%.

До 1968 року досвід збагачення окислених руд показав, що для виконання постійно зростаючих вимог щодо якості концентрату, на випалювальну фабрику необхідно поставляти окислену руду з більш високим вмістом заліза, ніж це може забезпечити кар'єр №1. У результаті було спроектовано і затверджено 8 серпня 1968 року Міністерством чорної металургії СРСР проектне завдання на будівництво кар'єру №2 з видобутку високоякісних окислених руд у гірничому відводі рудників імені ХХ партз'їзду та імені Фрунзе.

13 вересня 1971 року заступник міністра чорної металургії СРСР В. С.Виноградов затвердив завдання на проектування розширення Центрального ГЗК до 25 мільйонів тон сирої руди на рік. Розробка проекту завершилася в 1974 році. Продовжуючи розробку сировинної бази комбінату, в 1980 році було введено в експлуатацію кар'єр №3 (Петрівське родовище, Кіровоградська область). На початку 1997 р. комбінат перетворено у Відкрите Акціонерне Товариство "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат".

Вже у 2006 р. Центральний гірничо-збагачувальний комбінат увійшов до складу ТОВ "МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ". Найменування відкритого акціонерного товариства "Центральний гірничо - збагачувальний комбінат" викладене відповідно до вимог та положень Закону України "Про акціонерні товариства" № 514-VІ від 17 вересня 2008 року як публічне акціонерне товариство "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат". Товариство є правонаступником усього майна, прав та обов'язків державного підприємства "Центральний державний гірничо-збагачувальний комбінат". Товариство створене на невизначений строк і здійснює свою діяльність до моменту припинення своєї діяльності у випадках та в порядку, передбаченому Статутом та чинним законодавством України. В 2013-2015 році у ПАТ "ЦГЗК" злиття, поділу, приєднання, перетворення, відділу не відбувалося.

Похожие статьи




ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА, ЙОГО ГАЛУЗЕВІ ОСОБЛИВОСТІ, ОСНОВНІ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, Історія створення ПАТ "ЦГЗК" - Аналіз діяльності гірничо-збагачувального комбінату

Предыдущая | Следующая