Пропозиції до вдосконалення даної стратегії в ТОВ "Фоззі-Фуд" - Сутність та механізми стратегічного управління маркетинговими комунікаціями на сучасних підприємствах та аналіз їх ефективності на підприємстві ТОВ "Фоззі-Фуд"

Комунікаційна стратегія, так само, як і маркетингова, потрапляє в ціль, коли чітко визначено найбільш пріоритетний сегмент. Намагаючись охопити всіх, можна не досягти нікого. Такий фундаментальний підхід відомий в маркетингу, як STP (Segmentation-Targeting-Positioning). В основі підходу лежать три однойменні стадії [13]:

    1) На стадії сегментування вирішується, яким чином можна розділити споживачів на сегменти. Тут існує маса підходів від усім відомої демографії до типів характеру людей. 2) На стадії таргетування необхідно визначити привабливість кожного конкретного сегмента і зупинитися на одному або кількох пріоритетах. Для цього розроблені певні критерії.

Виявлення цілей і завдань комунікаційної стратегії - найважливіший етап. Неправильно поставлені цілі можуть звести всі зусилля нанівець. Важливо пам'ятати, що при зміні бізнес-стратегії, необхідно переглядати і концепцію зовнішніх комунікацій.

Типовими цілями комунікаційної стратегії можуть вважатися:

    § підвищення впізнаваності бренду, § збільшення інформованості аудиторії (про діяльність, продукти, послуги компанії і ін.) § донесення будь-яких повідомлень до конкретних груп споживачів, § нейтралізація негативу, § збільшення кількості запитів по вхідних каналах комунікації, § зміцнення зв'язків з партнерами, § коригування образу та ін.

Важливо, щоб цілі і завдання були конкретними, досяжними і включали точні терміни їх досягнення. Часто, при постановці цілей і завдань, неспеціалісти плутають цілі і завдання стратегії з власними цілями і завданнями. Отже, підприємство "Фоззі-Фуд" може підвищити ефективність своєї діяльності шляхом покращення комунікаційної маркетингової стратегії через:

    1 етап: формування корпоративної довіри через телебачення і пресу; 2 етап: розробку механізму збору компанією інформації про уподобання та невдоволення аудиторії. 3 етап: запуск бренду [14]. 3) На останній стадії визначається концепція позиціонування для кожного пріоритетного сегмента, вибирається найкращий спосіб комунікації з ним, і формується унікальне повідомлення, яке максимально відповідає цінностям того чи іншого бренду.

Всі споживачі проваджені різними стимулами. У них - різні смакові переваги, цінності та прагнення. В рамках медіа їх поведінка також різниться. Тому ефективність комунікаційної стратегії зростає пропорційно тому, наскільки чітко визначено пріоритетний сегмент і наскільки ефективно сформовано унікальну пропозицію.

Необхідною умовою розквіту Товариства на ринку є постійне дослідження ринку та його змін - перевірка результатів стратегії і, при необхідності, їх корегування. Ринок динамічний, і нові умови вимагають нових підходів. Аналітика допоможе сформувати вектор стратегії і виробити гіпотези, а висновки, отримані в результаті такої роботи, необхідно періодично підтверджувати.

Потрібно завжди "тримати руку на пульсі", оскільки з'являються нові інструменти і способи комунікації, конкуренти змінюють стратегії, на ринок приходять нові агресивні гравці, змінюється поведінка споживачів.

В таких умовах швидких змін варто користуватися не лише традиційними маркетинговими стратегіями, а й використовувати більш творчі методики:

    1) Необхідно відчувати емоції споживачів. Не потрібно зводити все лише до аналітичних даних і статистичних викладок. Щиро поцікавтеся тим, що важливо для ваших покупців. Запитайте, яким вони бачать ваш бренд, що хотіли б додати або змінити. Розмовляйте з людьми за межами організованих фокус-груп. Підтримуйте обговорення бренду в соціальних мережах, беріть участь в них. 2) Використання успіху конкурентів. Комунікаційна стратегія може бути доповнена успішними кейсами, які були реалізовані конкурентами. А партнерство з ними здатне принести більше користі, ніж життя за "залізною завісою". 3) Шукайте нові, нестандартні можливості для розвитку на ринку. Немає єдиного затвердженого шаблону для успішної комунікаційної стратегії. Тому перевіряйте неординарні гіпотези, будьте готові гнучко і оперативно змінюватися самі по собі.

Похожие статьи




Пропозиції до вдосконалення даної стратегії в ТОВ "Фоззі-Фуд" - Сутність та механізми стратегічного управління маркетинговими комунікаціями на сучасних підприємствах та аналіз їх ефективності на підприємстві ТОВ "Фоззі-Фуд"

Предыдущая | Следующая