Фен-шуй - що це: релігія або спосіб облаштувати квартиру?


Фен-шуй - що це: релігія або спосіб облаштувати квартиру?

Китай - дивовижна країна, історія якої сповнена міфами і легендами. Одна з таких легенд розповідає про заснування фен-шуй. Його появу приписують одному з трьох міфічних правителів Китаю - У-ді. Згідно з легендою, правитель У проводив очисні роботи на Жовтій Річці. Одного разу з неї виповзла гігантська черепаха-ди. Її появу визнали сприятливим знаменням, так як в ті часи вважалося, що під панциром черепахи живуть боги. Коли ж У-ді уважно придивився, він побачив на спині черепахи магічний квадрат, утворений лініями панцира. У ньому сума чисел в кожному з вертикальних, діагональних і горизонтальних рядів дорівнювала 15. Це незвичайне явище так здивувало імператора, що він покликав мудреців для вивчення черепахи. В результаті наради мудрих, з'явився не тільки фен-шуй, а і класична "Книга змін" (І цзин), китайська астрологія і нумерологія. У далекому минулому фен-шуй застосовувався протягом сторіч, щоб оберігати членів імператорської сім'ї. Традиційно він завжди залишався в руках багатих і могутніх. У період імператорського правління в Китаї усі майстри фен-шуй були в розпорядженні імператора. Майстрам не дозволялося виходити з-під контролю з боку двору. Імператори боялися, щоб широке поширення фен-шуй не посилило їх супротивників.

Приблизно у 475-770 рр.. до нашої ери, на основі практики фен-шуй оформилося та його наукове обгрунтування. Однак принципи фен-шуй, були відомі щонайменше ще за тисячі років до цього. Книги, присвячені цим проблемам, датуються 25 роком до нашої ери (епоха династії Хань)

Фен-шуй - древня наука про простір і енергії, мистецтво жити в гармонії з природою, використання енергії небес і землі, щоб знайти здоров'я, добробут і успіх. Принципи цієї науки спрямовані на створення гармонійного індивідуального простору, на те, щоб змінити вашу квартиру і ваше серце, щоб ви могли перебувати в злагоді з собою і Всесвітом і з успіхом протистояти всім ударам долі. У перекладі з китайської "фен" означає вітер, а "шуй" - вода. У давнину китайці вважали вітер і воду сполучною ланкою між небом і землею. Вони припускали, що небо безпосередньо впливає на життєвий шлях людини, причому набагато серйозніше, ніж просто посилаючи зміни погоди. Очевидно, що вода підтримує всі форми життя на Землі, будь то рослини, тварини або людина. В той час, саме вітер переносить воду з місця на місце, викликаючи випаровування з морів і проливає дощі там, де без цього було б тільки випалена сонцем земля. Таким чином вітер і вода просто необхідні для нашого виживання. Крім того майстри фен-шуй вважали і вважають, що вітер і вода несуть життєво важливу енергію ци. Тому для того, щоб переконатися, що в даній місцевості чи будинку достаток енергії ци, стародавні геоманти спостерігали за потоками вітру і води та їх взаємодією з землею.

Але фен-шуй відомий також, як китайське мистецтво розташування і займається дослідженням простору в його зв'язку з часом, пейзажем, архітектурою, дизайном інтер'єрів, умовами людського існування. Він може багато дати нам про життя в гармонії між внутрішнім світом і навколишнім середовищем. Практики фен-шуй впевнені, що переставляючи меблі, змінюючи обробку інтерьера таким чином, щоб вони перебували в гармонії з природою, ми можемо домогтися досягнень, багатства, успіхів і здоров'я.

Передбачається, що відповідне розміщення предметів вашого оточення, наприклад, меблів, апаратури, декоративних прикрас, а також їх певний колір, розмір, допоможуть домогтися благополуччя і поліпшити ваше життя. Нібито потік "ци" може натикатись на кути, перегородки, тобто на меблі, що заважають вільному обігу цього "ци", бо якщо обставити квартиру "правильно", цього не відбудеться.

Сьогодні фен-шуй - це стиль життя багатьох азіатських країн. В Гонконгу, Сінгапурі, Тайвані до майстрів фен-шуй звертаються не тільки окремі люди, які шукають гармонію і удачу в своєму житті, а й окремі корпорації. фен-шуй мистецтво простір

Як відомо, національною релігією Китаю є даосизм. У даосизмі є вчення про енергію "ци". Саме це вчення і лягло в основу фен-шуй вчення. Як вважають даоси, "ци" - це енергія, яка пронизує весь Всесвіт. Вони стверджують, що матерія і дух - це різні стани "ци" що речовина це "заморожений" дух, а дух це " речовина, що відтанула ", тобто. в даосизмі матерія і дух єдиносущні, вони існували завжди і не знали Творця. Людина нібито живе в "ци", яка оточує його з усіх боків, і життя його, нібито залежить, від того сприятлива або несприятлива ця "ци" навколо нього. Фен-шуй - це якраз і є вчення про те, як правильно генерувати і перенаправляти енергію "ци", для того, щоб зробити життя людини комфортним і гармонійним.

Я схильна вважати фен-шуй абсолютно ніякого відношення до науки не має. Його основу складає китайський містицизм, і він не тільки релігійний за своєю суттю, але й магічний. Суть магії полягає в ідеї, що за допомогою певних дій або ритуалів можна змусити якусь нематеріальну силу виконувати людські бажання. Магія робить упор на вчинення певного ритуалу, змови, дії, які, якщо виконати правильно, обов'язково приведуть до бажаного результату. Фен-шуй застосовують з тією ж метою, що магію і - за допомогою нього людина намагається змусити служити собі певну "зовнішню силу", а енергію саме "ци".

Фахівці в цій області запропонують вам свої послуги для захисту любові і шлюбу, розкажуть як поводитися на першому побаченні, що необхідно робити під час вагітності, як організувати свій робочий стіл і як домогтися успіху в кар'єрі, а багато-багато також інше. Таким чином, людина, нібито може, залучити в свою долю удачу, багатство щастя і, необхідно тільки ретельно дотримуватися певного зводу правил.

Але дозвольте мені навести вам декілька прикладів наскільки абсурдними та смішними видаються такі поради, як на мене принаймні, але судіть самі.

Чань Чу - в китайській культурі символ багатства, жаба з трьома лапами. Колись була злісним і мстивим істотою настільки, що люди звернулися до Будди. У процесі приборкання жаба загубила одну зі своїх лап. В якості розплати за свої гріхи випльовує золоті монети. Тому зображується сидячою на стопці золотих монет і тримає монету у роті, часто з червоними очима і ніздрями. За легендою, Чань Чу раніше був злим розбійником, який грабував і вбивав усіх, кого зустрічав на своєму шляху. Через деякий час він настільки розізлився що почав нападати на нижчих божеств, після чого останні звернулися до Будди. Будда покарав Чань Чу, забравши одну з чотирьох лап. Тепер, замолюючи гріхи, Чань Чу намагається допомогти людям розбагатіти. Також вона повинна їх захищати.

Існує стародавня китайська легенда про "грошовому дереві" у якого гілки були з монет і золота. Якщо потрясти це дерево, то монети сипалися дощем, неначе падаючи з неба. Такий дощ став популярним мотивом багатьох старовинних картин і ширм.

Прообразом Хотея послужив жив під час Пізньої Лян (907-923) китайський монах Ціци, що віддавали перевагу монастирському самоти багатолюдні базари і поневірявся по Китаю, заробляючи на життя пророкуванням погоди. З майна у нього були лише палиця і мішок для подаяння, званий Хотей, від якого чернець і отримав своє прізвисько. Закріпленню даного прізвиська також сприяв другий "мішок" - величезний живіт, який не могла закрити ніяка ряса і в якому по уявленнями китайців була зосереджена життєва енергія ци. Аналогічним животом відрізнявся і будда Майтрея, втіленням якого вважався Ціци, полюбився людям за веселий характер і легка вдача і ставший героєм безлічі легенд та історій. За легендою там, де з'являвся він, до людей приходила удача, здоров'я і добробут. Якщо хто-небудь запитував, що знаходиться в його мішку, він відповідав: "Там у мене весь світ". У XVII столітті Хотей, як втілення щастя і безтурботності, був прийнятий в Японії. У 15 в. він став одним із семи божеств щастя.

Іноді можна зустріти Хотея з чарівною перлиною в руках. Це символ і матеріального, і духовного багатства. Якщо Хотей тримає коромисло, а ньому на - монетку щастя і кошик золотих злитків, це виправдане очікування великого багатства, а намисто на шиї (на ньому зображений ієрогліф "Фук") - обіцянка щастя й удачі.

Фен-шуй базується на трьох основних принципах. Перший принцип - це уявлення про енергії Ци, енергії, яка створює і пронизує все у Всесвіті. Другий принцип - це стійка рівновага взаємодоповнюючих сил інь і ян. Третій принцип - взаємодія п'яти основних стихій, або як їх називають китайці - п'яти першоелементів, з яких створено Всесвіт і всі її складові.

Похожие статьи




Фен-шуй - що це: релігія або спосіб облаштувати квартиру?

Предыдущая | Следующая