Вітчизняний досвід в галузі комп'ютерної графіки, Висновки - Еволюція комп'ютерної графіки

У вітчизняній науці теж були свої розробки, серед яких можна назвати ряд технічних реалізацій дисплеїв, виконаних в різні роки:

    - 1968, ВЦ АН СРСР, машина БЭСМ - 6, ймовірно, перший вітчизняний растровий дисплей з відеопам'яттю на магнітному барабані; - 1972, Інститут автоматики і електрометрії (ИАиЭ), векторний дисплей "Символ"; - 1973, ИАиЭ, векторний дисплей "Дельта"; - 1977, ИАиЭ, векторний дисплей ЭПГ - 400; - 1982, Київ, НДІ периферійного устаткування, векторний дисплей СМ - 7316, 4096 символів, роздільна здатність 2048х2048; - 1979-1984, Інститут прикладної фізики, серія растрових кольорових півтонових дисплеїв "Гамма". Останні дисплеї цієї серії мали таблицю колірності, підтримували вікна, плавне масштабування.
Висновки

У даному рефераті було розглянуто поняття комп'ютерної графіки, розробки вітчизняних вчених в області комп'ютерної графіки, її етапи від 1940-х років до сьогодні.

1940-1970рр. - Час великих комп'ютерів (ера до персональних комп'ютерів). Графікою займалися тільки при виведенні на принтер. У цей період закладені математичні основи.

Особливості: користувач не мав доступу до монітора, графіка розвивалася на математичному рівні і виводилася у вигляді тексту, що нагадує на великій відстані зображення. Графобудівники з'явилися наприкінці 60-х років і практично були не відомі.

1971-1985рр. - З'явилися персональні комп'ютери, тобто з'явився доступ користувача до дисплеїв. Роль графіки різко зросла, але спостерігалося дуже низька швидкодія комп'ютера. Програми писалися на асемблері. З'явилося кольорове зображення (256).

Особливості: цей період характеризувався зародженням реальної графіки. 1986-1990рр. - Поява технології Multimedia (Мультимедіа). До графіку додалися обробка звуку і відеозображення, спілкування користувача з комп'ютером розширилося.

Особливості: поява діалогу користувача з персональним комп'ютером; поява анімації і можливості виводити кольорове зображення.

1991-2015рр. - Поява графіки нашого дня Virtual Reality. З'явилися датчики переміщення, завдяки яким комп'ютер змінює зображення за допомогою сигналів посилаються на нього. Поява стереоокулярів (монітор на кожне око), завдяки високій швидкодії яких, проводиться імітація реального світу. Уповільнення розвитку цієї технології через побоювання медиків, тому завдяки Virtual Reality можна дуже сильно порушити психіку людини, завдяки потужному впливу кольору на неї.

Похожие статьи




Вітчизняний досвід в галузі комп'ютерної графіки, Висновки - Еволюція комп'ютерної графіки

Предыдущая | Следующая