ВСТУП - Оптимізація виробничих процесів комп'ютерної мережі підприємства

Зараз, в умовах багаторазово зростаючих щороку інформаційних потоків, вже практично неможливо уявити чітку взаємодію банківських структур, торговельних і посередницьких фірм, державних установ та інших організацій без сучасної обчислювальної техніки та комп'ютерних мереж. В іншому разі довелося б утримувати величезний штат обробників паперових документів і кур'єрів, причому надійність і швидкість функціонування такої системи все одно була б значно нижче ніж надається модемним зв'язком і комп'ютерними мережами. Адже кожна хвилина затримки у пересиланні важливих інформаційних повідомлень може вилитися в досить значні грошові втрати та іміджеві крахи.

В цілому, практично усі підприємства будь - якого профілю вже мають деяку комп'ютерну та оргтехніку, але, якщо процес її придбання і встановлення відбувався хаотично (при відсутності системного підходу та інженерних розрахунків), то її використання може бути неефективним, неповним. Крім того, в існуючих ЛКМ низька увага приділена захисту інформації. Відповідно постає задача поліпшення умов використання наявних апаратних ресурсів та отримання найбільшої ефективності від придбання нових апаратних засобів при адекватних витратах.

Проте, можливо навіть більш важливим, ніж сумісне використання фізичних ресурсів, таких як принтери, сканери, є загальний доступ до інформації. Кожна велика компанія фатально залежить від комп'ютеризованої інформації. Більшість компаній мають записи по клієнтах, інвентарю, дебіторським заборгованостям, фінансовим звітам, угодам та багато іншого. Наприклад, якщо всі банківські комп'ютери вийдуть з ладу, банк не зможе проіснувати більше п'яти хвилин. Сучасний завод-виготовлювач зі складальним конвеєром, що контролюється комп'ютером, пропрацює не набагато більше.

Саме використання корпоративних комп'ютерних мереж надає найбільшу гнучкість при організації виробничого процесу, велику швидкість взаємодії між віддаленими підмережами та можливість сумісно працювати над бізнес-проектами за умови територіального положення.

Головними перевагами роботи в мережі є можливість спільного доступу користувачів до мережевих ресурсів і можливість передачі даних між комп'ютерами без проміжних носіїв інформації. Спільний доступ до інформаційних ресурсів дозволяє в багатьох випадках уникнути непродуктивного дублювання або різночитання однієї і тієї ж інформації і економити дисковий простір. Спільний доступ до технічних ресурсів ПК дає можливість значної економії на придбанні периферійних пристроїв (принтерів, сканерів, модемів і т. д.). Використання мереж підвищує продуктивність праці за рахунок значної економії часу, що витрачається на передачу інформації між підрозділами й співробітниками. Нарешті, використання мереж, і, зокрема, Інтернет, відкриває практично необмежені можливості комунікації між користувачами ПК, що знаходяться в будь-якій точці світу.

На даний момент на ринку готових рішень є велика кількість різноманітного обладнання, яке дозволяє побудувати корпоративну мережу, виходячи з потреб замовника. Тому дуже важливо провести їх попередній аналіз та обрати оптимальний з точки зору матеріальних витрат та забезпечення потреб конкретноїорганізації.

У даному дипломному проекті проводиться вибір топології мережі, мережного обладнання та системного програмного забезпечення для централізованої промислової комп'ютерної мережі підприємства з виготовлення сільськогосподарських кормів на прикладі ТОВ "КреМікс" з метою покращення функціонування діяльності організації, шляхом максимальної автоматизації інформаційних потоків виробничого процесу.

Об'єктом розробки дипломного проекту є централізована промислова комп'ютерна мережа підприємства з виготовлення сільськогосподарських кормів.

Мета розробки: підвищити рівень надійності, безпеки та якості передачі даних в локальній мережі підприємства та максимально оптимізувати виробничі процеси централізованої промислової компютерної мережі підприємства. У першій частині дипломного проекту сформована загальна характеристика підприємства з виготовлення сільськогосподарських кормів на прикладі ТОВ "КреМікс", виконано аналіз структури як КМ в цілому так і її окремих сегментів з урахуванням організаційної структури підприємства. Розглянуті існуючі апаратні та програмні засоби, що використовуються на об'єкті комп'ютеризації. У другому розділі проаналізовано інформаційні потреби підприємства, розглянуті інформаційні потоки в КМ, побудовано функціональну структуру об'єкту розробки.

У Третій частині дипломного проекту розглянуті такі питання як призначення КМ, вхідні дані щодо проектованої системи. Описано вимоги щодо функціональності та надійності проектованої системи, безпеки та захисту інформації, пропускної здатності мережі.

Четвертий розділ повністю висвітлює етап проектування КМ, що пов'язаний з вибором базової мережевої технології, розрахунком і плануванням середнього трафіку та коефіцієнта використання мережі, вибором місця розташування обладнання, проектуванням логічної структури та фізичної топології системи, розрахунком кабельної системи, вибором програмного забезпечення. У п'ятому розділі розраховано собівартість створення КМ, розраховано інтегральні показники конкурентоспроможності базового та нового варіантів КМ, визначено ефективність нового ПП КМ порівняно з базовим.

Шостий розділ присвячено питанням охорони праці. В цьому розділі розглянуто основні положення з охорони праці при роботі з комп'ютерним обладнанням, вимоги до освітлення приміщень і робочих місць з моніторами і ПЕОМ, засоби захисту зору від надлишкового освітлення моніторів.

Похожие статьи




ВСТУП - Оптимізація виробничих процесів комп'ютерної мережі підприємства

Предыдущая | Следующая