АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА, Аналіз проблеми, побудови центалізованої промислової комп'ютерної мережі підприємства з виробництва сільськогосподарських кормів - Оптимізація виробничих процесів комп'ютерної мережі підприємства

Аналіз проблеми, побудови центалізованої промислової комп'ютерної мережі підприємства з виробництва сільськогосподарських кормів

Багато підприємств та компаній застосовують істотну кількість комп'ютерів. Підприємство може застосовувати комп'ютери для виготовлення продукції, відслідковувати матеріально-виробничі запаси та нараховувати заробітну плату. З початку, кожен з цих комп'ютерів міг працювати в ізоляції від інших, але виходячи з необхідності, управління підприємством вирішило об'єднати їх, щоб мати можливість швидко отримувати інформацію з усієї компанії.

Іншими словами, у цьому випадку результатом є загальний доступ до ресурсів, а метою - зробити так, щоб усі програми, обладнання та, особливо, дані були доступні кожному у мережі, не зважаючи на фізичне розташування ресурсу та користувача. Очевидний та широко розповсюджений приклад - це група офісних робітників, кожному з яких необхідно використовувати загальний принтер. Власне, жодному з них не потрібен власний принтер, а масовий мережевий принтер часто дешевше, швидше та легше у використанні, ніж велике скупчення індивідуальних принтерів.

Проте, можливо навіть більш важливим, ніж сумісне використання фізичних ресурсів, таких як принтери, сканери, є загальний доступ до інформації. Кожна велика компанія фатально залежить від комп'ютеризованої інформації. Більшість компаній мають записи по клієнтах, інвентарю, дебіторським заборгованостям, фінансовим звітам, угодам та багато іншого. Наприклад, якщо всі банківські комп'ютери вийдуть з ладу, банк не зможе проіснувати більше п'яти хвилин. Сучасний завод-виготовлювач зі складальним конвеєром, що контролюється комп'ютером, пропрацює не набагато більше.

Можна уявити інформаційну систему компанії як таку, що складається з однієї або більше баз даних та деякої кількості працівників, що мають працювати з ними на відстані. У цій моделі дані зберігаються у потужних комп'ютерах, що називаються серверами. Часто вони зібрані у окремій кімнаті та обслуговуються системним адміністратором. З іншої сторони - працівники, що працюють на більш простих машинах, що називаються клієнтами, і з цих комп'ютерів вони мають можливість приєднуватися та працювати з даними, що знаходяться на сервері.

Інша мета створення комп'ютерної мережі - комунікація між людьми, що працюють за різними комп'ютерами. І локальна мережа може бути надзвичайно сильним та швидким посередником у цьому. Маються на увазі різні види зв'язку: електронна пошта (e-mail), ICQ-подібні програми, звукові або навіть відео конференції.

Третя мета, якої прагнуть підприємства - це електронна організація співробітництва з іншими організаціями, як постачальниками, так і з клієнтами та співробітниками. Наприклад, при виробництві автомобілів, повітряної техніки та комп'ютерів, поміж інших, придбавають підсистеми у багатьох постачальників і потім збирають частини у єдине ціле. Використовуючи комп'ютерні мережі, виробники можуть розташовувати замовлення в електронному вигляді.

Й четверта мета - це підвищення ефективності ведення бізнесових справ за допомогою глобальної мережі Інтернет.

Головним завданням є необхідність централізованого управління даним підприємством. Для його забезпечення і створюється комп'ютерна мережа. Також необхідно впровадити:

    - корпоративне використання обчислювальних ресурсів та периферійного обладнання; - надання керівництву оперативної інформації про всі процеси на підприємстві; - оперативний контроль роботи усієї організаційної структури; - взаємодія з віддаленими філіями, передача технічної та фінансової звітності; - автоматизація технологічного процесу виробництва сільськогосподарських кормів; - своєчасне та швидке резервне копіювання важливої інформації; - безпеку зберігання інформації та організацію доступу до неї.

Усі вищезгадані причини повністю обгрунтовують необхідність створення централізованої промислової КМ підприємства з виготовлення сільськогосподарських кормів.

Похожие статьи




АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА, Аналіз проблеми, побудови центалізованої промислової комп'ютерної мережі підприємства з виробництва сільськогосподарських кормів - Оптимізація виробничих процесів комп'ютерної мережі підприємства

Предыдущая | Следующая