Висновки - Літологія і палеогеографія візейських відкладів центральної частини дніпровсько-донецької западини (у зв'язку з нафтогазоносністю)

Робота присвячена вивченню літолого-фаціальних характеристик, особливостей діагенетичних перетворень, закономірностей осадконакопичення та палеогеографії часу формування візейських осадових порід центральної частини Дніпровсько-Донецької западини. Виконані дослідження дозволили зробити наступні висновки:

    1. На основі літогенетичного вивчення керну визначені та описані основні фаціальні типи візейських відкладів, представлені континентальною, перехідною та морською групами. Встановлено, що їх розповсюдження по площі та в розрізі суттєво змінювались протягом візейського віку. 2. Комплексне вивчення карбонатних конкрецій дозволило встановити, що діагенез глинистих відкладів проходив в умовах сидеритової і піритової геохімічних фацій. При цьому піритова фація найбільш характерна для ХІІа МФГ, який являє собою унікальний рівень осадконакопичення у ДДЗ. На ізотопний склад вуглецю сидеритових конкрецій впливали два основних взаємопов'язаних чинники: фаціальна обстановка осадконакопичення і особливості діагенетичних перетворень осадків. 3. Фаціальні умови осадконакопичення безпосередньо впливали на середовище діагенезу, що відобразилось на особливостях хіміко-мінералогічного складу конкрецій. Доведено існування суттєвих коливань хімічного складу конкрецій із одних і тих же фацій, що не дає підстави вважати його універсальним показником фаціальної приналежності при аналізі умов осадконакопичення візейських відкладів ДДЗ. 4. На основі аналізу складених літолого-палеогеографічних карт основних стратонів візейського ярусу встановлено особливості палеогеографії центральної частини ДДЗ у візейський час. Басейн являв собою мілководне море з поясом лагун і заток, розкрите у південно-східному напрямку, обмежене заболоченою алювіально-озерною низовиною в умовах теплого гумідного клімату. Доведено, що протягом візейського віку відбувалось чергування умов осадконакопичення при переважанні басейнової седиментації в умовах трансгресуючого моря із короткочасними регресивними періодами. 5. За результатами комплексного літолого-фаціального і палеогеографічного вивчення візейського ярусу виконана оцінка перспектив нафтогазоносності для пошуків нових пасток ВВ.

Похожие статьи




Висновки - Літологія і палеогеографія візейських відкладів центральної частини дніпровсько-донецької западини (у зв'язку з нафтогазоносністю)

Предыдущая | Следующая