Заходи пожежної безпеки, Правила санітарії та гігієни - Палеогеографічні умови формування середньо-верхньоплейстоценових лесів західної частини Волинської височини

У всіх випадках проведення польових робіт заборонено:

    * розводити вогнища на відстані ближче 10 м від наметів і на відстані 100м від складу паливно-мастильних матеріалів; * палити вогнища в місцях сухого лісу, на торф'яниках, біля сухого очерету; * зберігати бензин, гас, легкозаймисті речовини, кислоти в наметах та інших житлових приміщеннях; * випалювати майданчик для облаштування табору, особливо у тайгових районах; * залишати в наметах за відсутності там людей чи під час сну запалені свічки, гасові та акумуляторні лампи, ліхтарі тощо; * зберігати легкозаймисті речовини у відкритій, скляній та несправній тарі; * курити та користуватися відкритим вогнем у вогненебезпечних місцях (для куріння обладнують спеціальні місця); * підігрівати паливно-мастильні матеріали на печах та відкритих вогнищах; * залишати вогнище без нагляду.
Правила санітарії та гігієни

Усі працівники та учасники експедиції перед польовим сезоном проходять медичний огляд, де їм роблять обов'язкові запобіжні щеплення.

Перед виїздом на польові роботи усі вивчають методи та прийоми надання першої медичної допомоги під час нещасних випадків та різних захворювань.

Осіб, які за станом здоров'я визнані непридатними до проведення польових робіт, не допускають до виїзду в експедицію.

Кожна експедиція (групу) повинна бути забезпечена польовою аптечкою, укомплектованою перев'язувальними матеріалами, медикаментами для надання першої медичної допомоги під час нещасних випадків і захворювань. Виконуючи роботи в районах, віддалених від населених пунктів, усі робітники повинні мати індивідуальні аптечні пакети. Аптечки необхідно регулярно поповнювати.

Взуття, одяг, головний убір, спорядження та інші речі повинні відповідати природним умовам території та пори року, а також характеру робіт. У пішохідних маршрутах треба стежити за станом ніг, не допускати мозолів, набряків тощо. Працюючи на яскравому сонці, особливо на снігу, гірських хребтах потрібно користуватися захисними окулярами з відповідними фільтрами, захисними мазями, головними уборами.

Необхідно суворо стежити за збереженням продуктів, не допускати, щоб вони псувалися. Приготовану їжу не залишати на наступний день.

Вживання некип'яченої води, використання її у харчуванні (для їжі), споживання невідомих грибів, ягід, сирої риби ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

Під час роботи у районах, де є змії, отруйні комахи не можна використовувати легке взуття, одяг, який недостатньо закриває тіло. Працівники експедиції повинні бути забезпечені засобами захисту від кліщів, комарів, тощо.

Під час сильної грози не можна ховатися під високі одинокі дерева, знаходитися поруч з металевими щоглами, біля водоймищ або річок. Наявні металеві предмети (молоток, лопата, тощо) відкладають убік.

У спекотну погоду вранці перед початком роботи доцільно з'їсти трохи солоної їжі, а денне пиття трішки підсолити або підкислити соком кислих фруктів чи ягід. У спеку замість пиття краще періодично змочувати голову водою і полоскати ротову порожнину.

Для запобігання сонячного удару в сонячні дні необхідно носити крислаті капелюхи (полотняні, солом'яні тощо) або інші головні убори з довгими дашками. Очі від яскравого сонячного світла, прямого і відбитого, треба захищати окулярами зі світлозахисним фільтром.

Похожие статьи




Заходи пожежної безпеки, Правила санітарії та гігієни - Палеогеографічні умови формування середньо-верхньоплейстоценових лесів західної частини Волинської височини

Предыдущая | Следующая