Перспективи нафтогазоносності - Літологія і палеогеографія візейських відкладів центральної частини дніпровсько-донецької западини (у зв'язку з нафтогазоносністю)

Виконані комплексні літолого-фаціальні і палеогеографічні дослідження візейських відкладів дозволили оцінити перспективи нафтогазоносності та окреслити подальші напрямки проведення геологорозвідувальних робіт на нафту і газ у центральній частині ДДЗ. Візейський породний комплекс є і нафтогазовміщуючим і нафтогазогенеруючим. Враховуючи існування перерв у осадконакопиченні всередині комплексу та літолого-фаціальну мінливість відкладів, зроблено висновок про його високу перспективність для пошуків скупчень ВВ у пастках літологічного та літолого-стратиграфічного типу. Це підтверджено відкриттям низки родовищ (Волошківське, Білоусівське, Рудівсько-Червонозаводське та ін.) із покладами в пастках неантиклінального типу.

Виходячи з аналізу встановлених фаціальної та палеогеографічної зональності ДДЗ, розподілу колекторських та екрануючих товщ, характеру прояву перерв у осадконакопиченні у візейському ярусі нами визначені основні типи прогнозних пасток та ділянки їх можливої локалізації: літолого-стратиграфічні і літологічні пастки в зонах переходу моноклінальних схилів у великі депресії (ХІІа-ХІІ МФГ, Срібнянський, Лохвицький, Жданівський прогини, Комишнянсько-Кошевійська, Більсько-Зіньківська ділянки); літологічні пастки на монокліналях прибортових зон і схилах антиклінальних структур (ХІV, ХІІ МФГ, обрамлення Синівської мульди, Гирлівська, Чорнухинська, Західно-Солохівська, Півн.-Хухринська та ін. ділянки); літолого-стратиграфічні пастки малих депресій у прибортових зонах (ХІІа-ХІІ МФГ, борти Ольшанського, Чапаївського, Сухоносівського, Червономаяцького, Миргородського, Бобрицького та ін. прогинів); пастки в карбонатних відкладах (ХІІІ-ХІV МФГ), пов'язані із органогенними спорудами та палеокарстом покрівлі шельфових карбонатів; літологічні пастки бортів осьових депресій та схилів крупних структур (ХІІа МФГ) пов'язані із алевритово-піщаними шарами серед утворень автокінетичних потоків; літологічні та літолого-стратиграфічні пастки в пісковиках алювіального генезису прибортових зон та бортів ДДЗ (ХІV МФГ). Враховуючи широкий розвиток вторинних тріщинно-порових колекторів у глибоких горизонтах западини, навіть глибини 5 км і більше є досить перспективними.

Похожие статьи




Перспективи нафтогазоносності - Літологія і палеогеографія візейських відкладів центральної частини дніпровсько-донецької западини (у зв'язку з нафтогазоносністю)

Предыдущая | Следующая