Висновки - Географія зовнішньої торгівельної діяльності Львівської області

Аналізуючи відповідність показників зовнішньоторговельного рівня потенціалу економік сусідніх адміністративно-територіальних одиниць у межах транскордонних регіонів, сформованих на кордоні між Україною та ЄС, слід констатувати його загальне перевищення.

У сфері зовнішньої торгівлі суб'єктів господарювання області спостерігалось наступне: збільшення експортних та зменшення імпортних поставок товарів; формування від'ємного сальдо зовнішньої торгівлі товарами; збільшення кількості країн-партнерів у зовнішній торгівлі товарами; найбільшою за обсягами експорту була товарна група машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання ; зростання обсягів експортних та скорочення імпортних операцій послугами.

Особливої уваги потребує сфера зовнішньоекономічної торгівлі послугами, частка якої в області є невисокою, але в якій спостерігається значний потенціал у нарощуванні обсягів. Надавачам послуг необхідно більш активно працювати над питаннями розширення структури, підвищення якості й конкурентоспроможності їх на зовнішньому ринку. В процесі дослідження було встановлено, що інвестиційне середовище Чернівецької області характеризується недостатнім рівнем розвитку та потребує заходів, які сприятимуть його покращенню. Оскільки інвестиційно - інноваційна діяльність є основою конкурентоспроможності країни та регіону, то першочерговим завданням повинно стати створення сприятливого та стабільного економічного середовища в середині країни, що б стимулювало повернення вже вивезених капіталів назад на терени України. Львівська область відіграє важливу роль в розвитку народного господарства в Україні. Тому аналіз і вивчення продуктивних сил Львівської області є дуже важливим для подальшого розвитку.

Похожие статьи




Висновки - Географія зовнішньої торгівельної діяльності Львівської області

Предыдущая | Следующая